Ubezpieczenie mieszkania dla studenta

Ubezpieczenie Dla StudentaWraz z początkiem roku akademickiego studenci szukają nowych mieszkań. Najczęściej decydują się na wynajmowanie mieszkania. Dotyczy to 70% młodych ludzi – dane raportu „Jak mieszkają Polacy”. Mało jednak który student ubezpiecza nieruchomość i jego wyposażenie na tych samych zasadach co jego właściciel.

To duży błąd, ponieważ obydwie strony na takim ubezpieczeniu zyskują. Przekonują do tego eksperci Gothaer TU S.A. wskazując, że ubezpieczenie z jednej strony chroni sprzęt elektroniczny oraz wszelkie meble należące do studenta, a z drugiej strony zapewnia rekompensatę finansową właścicielowi w razie awarii.

Najemca mieszkania chroni laptop, telewizor, rower
Należy pamiętać, że jeśli wprowadzamy się do wynajmowanego mieszkania, jego właściciel ubezpieczył w nim tylko to co należy do niego. Dlatego wszystkie nasze sprzęty nie są w żaden sposób chronione, jeśli sami ich nie ubezpieczymy. Jest to niewielki wydatek, a zdecydowanie się opłaca.

Właściciel mieszkania chroni mury
Właściciel mieszkania przede wszystkim odpowiada za nieruchomość. Bez względu czy sam w niej mieszka czy ją wynajmuje. W końcu gdy dojdzie w mieszkaniu do pożaru czy mieszkania, musimy liczyć się z wysokimi kosztami jego naprawy i wyremontowania. Dlatego właśnie, każdy właściciel mieszkania powinien ubezpieczyć mury i elementy konstrukcji mieszkania. Wtedy nie będzie musiał wykładać własnych pieniędzy na remont. Będzie mógł uzyskać pomoc od ubezpieczyciela. Co prawda, jeśli pożar w mieszkaniu wywołał najemca, nawet bez ubezpieczenia możemy się z nim sądzić. Jednak, jak wiadomo jest to długa i żmudna procedura. Lepiej więc polegać na ubezpieczycielu.

Hydraulicy i elektrycy w zasięgu ręki
W ramach ubezpieczenia zarówno właściciel mieszkania jak i jego najemca mogą liczyć na usługę assistance. Dzięki temu, możemy uniknąć kosztów związanych z nieprzewidzianymi awariami. To ubezpieczyciel zajmie się poszukiwaniem specjalisty, który naprawi w naszym domu kran. Pokryje również koszty związane z taką naprawą, co będzie dla nas bardzo dużą oszczędnością. Ponadto Gothaer pokrywa również koszty transportu danego sprzętu z mieszkania, jeśli nie da się go naprawić na miejscu.

Anna Materny z Gothare TU S.A. przekonuje, że lepiej opłaca się wnieść jednorazową opłatę, niż za każdym razem w przypadku awarii czy jakichkolwiek problemów ponosić różnego rodzaju koszty, które nieraz mogą być bardzo wysokie

Możliwość komentowania jest wyłączona.