Polisa dla małych iśrednich przedsiębiorst równa polisie dla korporacji.
Ubezpieczyciele jak mogą kuszą małe i średnie przedsiębiorstwa różnymi nowościami. Warto jednak przed podpisaniem umowy czytać co się w niej znajduje. Towarzystwa ubezpieczeniowe walką o nowych klientów. Szczególnie z segmentu średnich i małych przedsiębiorstw. To dla nich dobry interes, ponieważ firmy coraz częściej chcą się bardziej zabezpieczać i wykupują dodatki do polis ubezpieczeniowych. Agnieszka Rosa z PZU wskazuje, że około 30% MSP nie ma ubezpieczenia majątkowego.
Jakie nowości w ubezpieczeniach dla firm?
Gothaer na wiosnę przygotował dla MSP ubezpieczenie od wszystkich ryzyk oraz specjalna klauzulę, którą można dołączyć do poszczególnych sektorów działalności, a także ochronę prawną.
TU Europa postanowiło zmodyfikować swoje ubezpieczenie dotyczące utraty zysków i stabilizacji finansowej, w taki sposób aby zabezpieczyć firmę w przypadku upadłości czy zgonu jej właściciela. Kamil Kutycki, wicedyrektor departamentu bancassurance TU Europa i i TU na Życie Europa podkreśla, że jest to pierwszy produkt na rynku dotyczący MSP, który zabezpiecza życie i spłaty należności wobec partnerów.
Compensa wprowadziła ubezpieczenie ochrony prawnej dostępnej w trzech wariantach. Są nimi usługi informacyjne, profesjonalne porady prawne oraz pełne reprezentowanie interesów prawnych klienta.
PZU zastanawia się nad wprowadzeniem ubezpieczenia od mienia pod względem wszystkich ryzyk. Największy polski ubezpieczyciel chce wprowadzić znowelizowany pakiet, który będzie jeszcze bardziej korzystny dla klientów. Doradca z ubezpieczeniem mienia od ognia i innych żywiołów w dwóch wariantach: od ryzyk nazwanych i od wszystkich ryzyk. Znacznie rozszerzył też katalog klauzul dodatkowych zarówno do ubezpieczeń majątkowych, jak i OC w odniesieniu do ryzyk wymagających specjalnego pokrycia ubezpieczeniowego. To wszystko propozycje PZU.
MSP chcą więcej
Jakub Colko z Ergo Hestii zauważa, że coraz częściej oferta skierowana do MSP jest podobna do tej, którą ubezpieczyciele oferują korporacjom. Powodem są coraz większe potrzeby MSP i coraz większa świadomość możliwości poniesienia strat finansowych. MSP interesują się również usługą assisnatce, która jest w ich przypadku bardzo korzystna.
Warto również podkreślić, że wzrastają ceny ubezpieczeń. Nowi klienci mogą liczyć na bardziej korzystne ceny ubezpieczeń niż stali klienci, u których koszty wzrastają nawet o 40%. Tak jest w Compensie. Nowy klienci mogą liczyć nawet na 50% zniżki przy wykupie pełnego pakietu ubezpieczenia.
Warto uważać przy wyborze ubezpieczenia dla firmy Szczecin
Krystyna Krawczyk, dyrektor Biura Rzecznika Ubezpieczeń radzi, aby skorzystać z pełnomocnika już na etapie zawierania umowy z ubezpieczycielem. Często bywa tak, że firmie wydaje się, że wykupienie ubezpieczenia w pełnym zakresie będzie dla niej najbardziej korzystne. Może się jednak okazać, że jest to pakiet uniwersalny, za który po prostu się przepłaci, a nic na tym nie zyska. MSP najczęściej skarżą się na brak wypłat całkowitej sumy odszkodowania od ubezpieczyciela. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest niedopasowanie umowy ubezpieczeniowej do faktycznych potrzeb MSP. Dlatego warto skorzystać z dodatkowego wsparcia profesjonalisty, który doradzi nam, na jakie ubezpieczenie warto się zdecydować w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej.