Co czeka uczestników PZU Maratonu Warszawskiego?

Na 26 i 27 września zaplanowana jest największa w Polsce impreza biegowa czyli 37. PZU Maraton Warszawski. W 4 konkurencjach jakie są zaplanowane na ten rok ma wziąć udział 12 tysięcy biegaczy. Dla kibiców oraz uczestników biegu przygotowano szereg atrakcji.

Na pikniku biegowym na zostać stworzona specjalna strefa bezpłatnych konsultacji medycznych udzielanych przez kardiologa, dietetyka i ortopedę. Można będzie również wykonać badania EKG, składu masy ciała oraz poziomu glukozy i cholesterolu we krwi. Zarówno w sobotę jak i w niedzielę z tych dogodności można będzie skorzystać.

PZU zaplanowało również biegi dziecięce, a także Strefę Zdrowia dla malucha. Rodzice będą mogli się skonsultować z ortopedą i fizjoterapeutą w celu sprawdzenia czy ich dziecko ma prawidłową postawę. Zorganizowane zostaną 15-minutowe korekty postawy połączone z ćwiczeniami i zabawą.  Rodzice poprzez taką formę aktywności dowiedzą się jak wykonywać z dzieckiem ćwiczenia aby poprawić jego postawę. Na dzieci czeka również wiele atrakcji poza biegowych. Zorganizowane zostaną zabawy z ich ulubionymi bohaterami takimi jak Minionki. Dzieci będą mogły również spędzać czas na dmuchańcach, malować twarze. Organizowane będą wyścigi na wrotkach, mega twister, a także tor przeszkód.

W niedzielę Strefa Zdrowia przygotowała porady z zakresu odżywiania dzieci. Dzieci poinstruowane zostaną przez animatorów i dietetyków czym jest piramida żywieniowa. Zorganizowany zostanie również specjalny quiz pobudzający zmysły. Dla miłośników plastiki, przygotowany został konkurs na wykonanie ulubionych warzyw i owoców.

Nie tylko dzieci w niedziele będą mogły się dobrze bawić. W Stefie Zdrowia Seniora zaplanowano naukę spacerów z kijkami do Nordic Walkingu. Pierwszych 100 seniorów otrzyma dodatkowo kijki do uprawiania tego sportu w prezencie.

Podczas 37. PZU Maratonu zorganizowane zostaną jak co roku specjalne punkty do kibicowania. Będą one przy monster trucku, dwóch autobusach „Londyńczykach” i stanowisku bębniarzy. Na specjalnym stoisku kibice będą mogli wykonać spersonalizowaną koszulkę bądź torbę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.