Ubezpieczenia na życie – zabezpieczenie do kredytu

 Ubezpieczenie Na ŻycieUbezpieczenie na życie to optymalne rozwiązanie zabezpieczenia Twojej przyszłości oraz wszystkich bliskich nam osób.  Jednak jeśli już zdecydujesz się na konkretną ofertę, zwróć szczególną uwagę poniżej przedstawione niezmiernie ważne kwestie. Ułatwi wam to wybór dopasowanego ubezpieczenia do Twoich potrzeb oraz  obniżyć koszty ubezpieczenia na życie. Oto kilka ważnych rad.

 • Kup ubezpieczenie na życie, póki jesteś jeszcze młody.

Wielu młodych ludzi uważa, że to jeszcze nie czas na podjęcie takiej decyzji. Częstokroć, zaczynając karierę zawodową, uważają że ich zarobki są stosunkowo niskie, aby dodatkowo obciążać budżet domowy opłaceniem składki za polisę ubezpieczenia na życie. Nic bardziej mylnego. Jeśli wykupimy polisę gdy jesteśmy młodzi, składka za tą samą sumę ubezpieczenia będzie znacznie niższa niż osoby starszej. Dodatkowo, na początek możemy wybrać niższą sumę ubezpieczenia, stopniowo z roku na rok zwiększając zakres odpowiedzialności ubezpieczyciela wraz ze wzrostem Twojej wypłaty.  Towarzystwa Ubezpieczeniowe pozwalają nam zmieniać sumę ubezpieczenia n życie w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej. Dostosujemy ją wówczas do aktualnych potrzeb. Nowością jest prywatne ubezpieczenie szpitalne.

 • Dostosuj długość trwanie ubezpieczenia do swoich potrzeb.

Pomyśl i zastanów się na jaki okres chciałbyś zawrzeć umowę ubezpieczenia. Zakup polisy przez osoby młode na dwadzieścia lub trzydzieści lat nie jest złym pomysłem, pieniądze będą pracowały przez długi okres i zarobią na przyszłą emeryturę. Natomiast osoba starsza bliska zakończenia swojej kariery zawodowej bliska wieku emerytalnego powinna zdecydować się na umowę na maksymalnie 10 lat. Jeżeli masz zamiar kupić swoje własne mieszkanie i podpisać umowę ubezpieczenia na życie jako zabezpieczenie spłaty kredytu, czas trwania ochrony ubezpieczeniowej powinien być dokładnie taki sam jak czas spłaty kredytu hipotecznego.

Sprawdź jaka będzie wysokość składki na takich samych warunkach w kilku Towarzystwach Ubezpieczeniowych. Należy zwrócić szczególną uwagę na wyłączenia odpowiedzialności zakładu. Często okazuję się, że polisa w danym Zakładzie Ubezpieczeń jest znacznie tańsza od  konkurencji tylko dlatego, że Ogólne Warunki Ubezpieczenia zawierają o znacznie więcej wyłączeń ochrony ubezpieczeniowej niż w pozostałych przypadkach.

 • Wybierz odpowiednią dla swoich potrzeb wysokość sumy ubezpieczenia 

Często nieuczciwy agent może próbować sprzedać Wam polisę z zakresem ochrony, którego wcale nie potrzebujesz, dorzucając opcję które zwiększają składkę a w zasadzie nic nie dają. Optymalny poziom sumy ubezpieczenia zawiera się pomiędzy pięcio a dziesięciokrotnością wszystkich Twoich rocznych dochodów.

 • Ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego Szczecin

Oferujemy podstawową ochronę życia wymagana przez bank do udzielenia kredytu hipotecznego. Nasze ubezpieczenie do kredytu jest kilkukrotnie tańsze niż te oferowane przez pracowników banku. Jedną z opcji jest ubezpieczenie od utraty pracy.

 • Hobby – może zwiększyć na składkę.

Zakłady Ubezpieczeń oceniają stopień ryzyka ubezpieczeniowego, każdy inaczej. Dlatego też, jeżeli uprawiasz ekstremalne np. sporty spadochronowe, lotnicze, motorowodne, nurkowanie, wspinaczka wysokogórska  musisz sprawdzić, które Towarzystwo zaoferuję Ci najniższą składkę lub nie da zwyżki nie wyłączając odpowiedzialności za śmierć podczas podczas uprawiania dyscyplin sportowych o podwyższonym ryzyku.Grupowe Ubezpieczenia na życie oferowane w zakładach pracy nie zawsze są najkorzystniejsze.

 •  Grupowe Ubezpieczenia na życie.

Ubezpieczenia grupowe na życie w zakładach pracy są konstruowane w taki sposób, aby  odpowiedzialność oraz wysokość składki odpowiadał  przeciętnemu  pracownikowi. Przeważnie składka nie jest wysoka co odbija się na zakresie ubezpieczenia.  Ocena ryzyka odbywa się na podstawie średniej wieku oraz przeciętnej stanu zdrowia wszystkich zatrudnionych pracowników.  Jeśli jesteś pracownikiem który kończy karierę i przechodzi na emeryturę to nierzadko ubezpieczenie grupowe w zakładzie pracy stanowi jedyną szansę ubezpieczenia się  na wypadek śmierci, ponieważ prawdopodobieństwo odrzucenia wniosków indywidualnych osób starszych jest wysoce prawdopodobne.

 • Ubezpieczenie na życie i częstotliwość opłacania raty.

Jeśli płacimy za składkę jednorazowo rata jest znacznie mniejsza jednocześnie tym większą zniżkę promocyjną otrzymamy od ubezpieczyciela. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują duże zniżki dla klientów, którzy opłacają składki z częstotliwością roczną, półroczną lub kwartalne. 

 • Czy można zmieniać warunki umowy podczas jej trwania.

W dzisiejszych czasach Polisy na życie są  coraz bardziej elastyczne w zakresie zmiany jej warunków podczas trwania ochrony ubezpieczeniowej. Klient może dokupić szereg klauzul dodatkowych do umowy generalnej może to być na przykład zabezpieczenie w razie inwalidztwa lub na skutek nieszczęśliwego wypadku, w razie niezdolności do pracy. Suma ubezpieczenia może też ulec zmianie. Dlatego nie warto  zapominać o  polisach i nie chować ich  do szafki, należy  Coraz więcej zakładów ubezpieczeń pozwala swoim klientom w każdą rocznicę dostosowywać umowę do aktualnych potrzeb ubezpieczonego.

 •  Ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie inwestycyjne

Uniwersalne polisy na życie pełnią zazwyczaj funkcję zabezpieczenia ubezpieczonego i jego bliskich na wypadek śmieci, innym wariantem jest ubezpieczenie inwestycyjne z ochroną życia jak  są one droższe niż polisy wyłącznie chroniące życie ubezpieczonego ale dodatkowo część składki jest inwestowana na przykład w fundusze. W późniejszym okresie po ustaniu polisy wypłacane są środki zgromadzone na indywidualnym koncie oszczędnościowym.

 • Warta
 • Allianz
 • PZU
 • Generali
 • Uniqa
 • Compensa
 • Ergo Hestia

Sprawdź też ubezpieczenia grupowe dla pracowników

Możliwość komentowania jest wyłączona.