Jak wybrać ubezpieczenie dla sportowca amatora

Ubezpieczenie Sportowca AmatoraJedną z najciekawszych form spędzania wolnego czasu jest uprawianie sportu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że może to prowadzić do różnego rodzaju kontuzjami i wypadkami. Leczenie i rehabilitacja mogą dużo kosztować, zwłaszcza podczas pobytu za granicą. Jak ustrzec się przed drenażem portfela, a nawet popadnięciem w długi?

Koszty związane z leczeniem takich zdarzeń można pokryć z ubezpieczenia. Nie wszystkie oferty zapewniają jednak pokrywanie szkód, które wynikły na skutek amatorskiego uprawiania sportu. Opcją idealną będzie wybrania ubezpieczenia specjalnie przygotowanego dla osób uprawiających sport. W ofercie multiagencji www.TanieUbezpieczenia.com.pl znajduje się kompleksowa ochrona, która zabezpiecza zarówno sportowca, jak i jego sprzęt. Możemy zdecydować się na ubezpieczenie, które pokryje leczenie do sumy 20 lub 40 tysięcy euro.

Ubezpieczenie sportowe zawiera m.in. pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu, następstw nieszczęśliwych wypadków, czy ochronę cennych rzeczy. Polisa obejmuje też bagaż i sprzęt sportowy, zwrot kosztów wypożyczenia sprzętu sportowego lub karnetu narciarskiego, jeśli nie możemy go wykorzystać z powodu nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, oraz ubezpieczenie kosztów związanych z opóźnieniem dostarczenia sprzętu sportowego.

W ramach ubezpieczenia otrzymujemy również finansowanie wymaganych i zalecanych badań, zabiegów, operacji i hospitalizację, leczenie ambulatoryjne, podczas którego wykonywane będą zabiegi, analizy. Pokryte zostaną koszty wizyt lekarskich, koszty przedwczesnego porodu, który nastąpił nie później niż w 32 tygodniu ciąży, leczenie stomatologiczne w przypadku nagłych stanów zapalnych lub konieczności pomocy medycznej wskutek urazu doznanego w wyniku nieszczęśliwego wypadku, a w uzasadnionych przypadkach – komora dekompresyjna.

Ubezpieczenie obejmuje również szkody, jakie wyrządziliśmy innym osobom w trakcie uprawiania sportów jakim jest narciarstwo, snowboard i windsurfing. Takie koszty mogą być bardzo wysokie, szczególnie gdy w wypadku ucierpi kilka osób.

Dzięki temu, że sportowiec zdecyduje się na wykupienie takiego ubezpieczenia, otrzyma komfort zajmowania się ulubioną dyscypliną, bez konieczności zastanawiania się co chwilę, ile mogą kosztować konsekwencje ryzykownych decyzji. Osoby, które uprawiają sport także poza granicami kraju i często wyjeżdżają, powinny wybrać pełną ochronę na okres 90, 180 lub 360 dni z ubezpieczeniem Sport&Fun w Multiagencji www.TanieUbezpieczenia.com.pl.

Każdy pakiet ubezpieczenia można rozszerzyć. Warto pomyśleć o takich dodatkach, jak „Komfortowa kieszeń” na wypadek kradzieży drobnych rzeczy osobistych, np. telefonu komórkowego, portfela, kluczy oraz dokumentów, ubezpieczenie mieszkania lub domu na czas podróży zagranicznej, ubezpieczenie artroskopii i rehabilitacji, ubezpieczenie psów i kotów podczas podróży zagranicznej czy car assistance na okoliczność awarii samochodu, którym podróżujemy. Przydatne może okazać się również family assistance, które zapewnia pomoc bliskim, którzy pozostali w domu. Otrzymują oni . wizytę lekarza lub pielęgniarki, pomoc specjalistów (elektryka, hydraulika), naprawę sprzętu AGD lub RTV.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.