Czy ubezpieczenie OC będzie droższe od lipca przez punkty karne

Ile Stracę Zniżki Za PunktyW połowie czerwca ubezpieczyciele zyskają dostęp do danych na temat posiadanych przez kierowców punktów karnych a stawka za polisę OC będzie powiązana z wykroczeniami, które mają oni na swoim koncie. Ustawodawcy mają nadzieję, że wizja droższego ubezpieczenia skłoni kierowców bo bezpieczniejszej jazdy.

Ubezpieczenie OC będzie droższe?

Wszelkie kwestie związane z polisami OC są ważne dla milionów kierowców w Polsce. Posiadanie wykupionego ubezpieczenia komunikacyjnego jest obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego, nie da się go nijak obejść a brak jest karany. A zapowiada się, że zwłaszcza dla niektórych kierowców, ceny OC mogą drastycznie wzrosnąć. Zmian nie powinny obawiać się osoby, które jeżdżą zgodnie z przepisami a na swoim koncie nie mają wielu punktów czy mandatów. Nasuwa się pytanie ile stracę zniżek za punkty karne.

Polisy OC droższe od 17 czerwca

1 stycznia 2022 roku w życie weszła ustawa, która podwyższyła znacząco stawki mandatów za niezgodną z przepisami jazdę. Teraz nadszedł czas na wprowadzenie jej drugiej części. Najnowsze informacje podają, że już od 17 czerwca ubezpieczyciele uzyskają dostęp do bazy punktów karnych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK) a zdobyte informacje będą mogli wykorzystać przy wycenie polis.

Które dane trafią do ubezpieczyciela

Polska Izba Ubezpieczeń  informuje, że towarzystwa otrzymają dane tylko na temat wykroczeń drogowych i przestępstw, które wymienione są w Kodeksie karnym i Kodeksie wykroczeń. Są to między innymi:

  • prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego
  • spowodowanie katastrofy
  • nieumyślne spowodowanie wypadku
  • wykroczenia przeciwko pieszym
  • prowadzenie bez uprawnień
  • niepodporządkowanie się znakom, w tym ograniczeniu prędkości
  • nielegalne dopuszczenie do ruchu

Poprawa bezpieczeństwa na drogach

Zarówno zmiana w taryfikatorze mandatów jak i w wycenie polis OC, ma zwiększyć bezpieczeństwo na naszych drogach. Zwłaszcza zadbać o pieszych oraz zmniejszyć liczbę rannych i ofiar śmiertelnych wypadków. Wyższe kary i opłaty będą piętnować naganne zachowania na drodze i skłaniać kierowców do bezpieczniejszej jazdy.

Cena polisy zależna od rodzaju i wysokości punktów karnych

Do tej pory przy zakupie ubezpieczenia ważne były staż posiadania prawa jazdy, brak wypadków czy kolizji na koncie posiadacza polisy OC. Od 17 czerwca dodatkowo duże znaczenie będzie miało to, co znajduje się na nasz temat w rejestrze CEPiK. Wpływ na wysokość ceny będą miały nie tylko ilość zgromadzonych przez nas punktów ale również to, za co zostaliśmy ukarani.

Ile stracę zniżek za punkty karne

Nieoficjalnie mówi się, że największe podwyżki mogą czekać kierowców, którzy jeżdżą dużo za szybko, zwłaszcza w terenie zabudowanym czy wyprzedzają na przejściach dla pieszych. Drastycznego wzrostu cen ubezpieczenia nie unikną również jeżdżący na „podwójnym gazie”.

Plagą na polskich drogach jest jazda pod wpływem alkoholu, dlatego kierowcy którzy zostaną na tym złapani, mogą zapłacić za ubezpieczenie OC nawet o kilkaset procent więcej.

Jaka cena ubezpieczenia  OC za 5 punktów karnych

Ustawa nie zmienia tego, że obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne sprzedawane są na zasadach rynkowych, niemniej nie ma wątpliwości, że kierowcy którzy lubią jeździć szybko czy pod wpływem alkoholu, zapłacą za nie znacznie więcej niż do tej pory. W obecnej chwili nie ma odgórnie nakreślonych progów podwyżek polisy OC. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe musi opracować własny system wyliczenia wysokości cen.

Natomiast kierowcy którzy w bezpieczny sposób poruszają się po drogach, będą mogli liczyć na korzystniejsze ceny niż osoby nagminnie czy poważnie łamiący przepisy.

W naszej agencji mamy wszystkie towarzystwa więc znajdziemy tanie ubezpieczenie dla osób posiadające punkty karne. Sprawdź cenę OC dla osób posiadających

Ubezpieczenie OC bez zwyżek za punkty karne – czy to możliwe?

Tanie Oc Bez Zwyżek Za Punkty KarneCzy możliwe jest kupienie ubezpieczenie OC bez zwyżek za punkty karne? Tak w naszej agencji Tanie Ubezpieczenia Szczecin znajdziemy dla Was ubezpieczenie bez zwyżek za punkty karne dzięki temu że mamy w ofercie kilkanaście towarzystw ubezpieczeniowych i dlatego znajdziemy najtańsze ubezpieczenie OC bez zwyżek za punkty. Sprawdź już terez ile zapłacisz za OC mając na koncie 1 punkt karny cena oc, 2 punkty karne cena oc, 3 punkty karne cena oc, 4 punkty karne,5 punktów karnych cena oc, 6 punktów karnych cena oc, 7 punktów karnych cena oc, 8 punktów karnych cena oc, 9 punktów karnych cena oc, 10 punktów karnych cena oc, 11 punktów karnych cena oc, 12 punktów karnych cena oc, 13 punktów karnych cena oc, 14 punktów karnych cena oc, 15 punktów karnych cena oc, 16 punktów karnych cena oc, 17 punktów karnych cena oc, 18 punktów karnych cena oc, 19 punktów karnych cena oc, 20 punktów karnych cena oc, 21 punktów karnych cena oc

Możliwość komentowania jest wyłączona.