Ubezpieczenie floty samochodowej

Ubezpieczenie Floty SamochodowejProwadząc firmę w której konieczne jest posiadanie kilku pojazdów wiąże się z obowiązkowymi kosztami ubezpieczeń. W ramach optymalizacji kosztów, warto szukać rozwiązań które nie tylko ułatwiają życie, ale przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić pieniądze – jak się okazuje, na rynku takich okazji jest całkiem sporo! Pojedyncze wykupywanie polis jest dość kosztowne, a przedsiębiorcy mają doskonałą okazję na oszczędzenie sporej ilości gotówki wykupując ubezpieczenia floty samochodowej w ramach jednej umowy. Na czym to polega, i co warto wiedzieć przed wyborem danej oferty?

Oferta ofercie nierówna – jak korzystnie wybrać ubezpieczenie flotowe?

W ramach jednej umowy możliwe jest ubezpieczenie wszystkich samochodów firmowych razem. Takie rozwiązanie ma niewątpliwie wiele zalet, i coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na takie rozwiązanie, szczególnie tych zajmujących się spedycją czy transportem w ramach swojej działalności. W ramach takiego ubezpieczenia ochroną objęte są wszystkie pojazdy zarejestrowane na firmę, bez względu na to czy są one osobowe, transportowe czy ciężarowe. Obecnie na rynku praktycznie większość firm ubezpieczeniowych oferuje takie rozwiązanie dla swoich klientów, jednak warto zaznaczyć, że klienci indywidualni raczej nie będą zadowoleni z warunków w ramach umowy. Ubezpieczenie flot samochodowych jest korzystne głównie dla przedsiębiorstw, i to właśnie im dedykowana taka oferta. By maksymalnie dopasować się do zindywidualizowanych potrzeb klientów, firmy ubezpieczeniowe często oferują najróżniejsze pakiety które obejmują różne aspekty ubezpieczeń, np. autocasco, zieloną kartę, ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków czy ochronę prawną. Warto również wspomnieć, że ubezpieczenia floty samochodowej jest szczególnie korzystne finansowo dla przedsiębiorców którzy posiadają wiele aut w ramach działalności, ponieważ to oni mogą liczyć na największe zniżki i korzystne ceny ubezpieczenia.  Przedsiębiorca prowadzący dużą działalność która opiera się głownie na transporcie i spedycji powinien rozważnie dobrać ofertę polisy ubezpieczeniowej, a najlepiej skonsultować jej wybór z niezależnym doradcą, który na podstawie dostępnych na dany moment ofert i potrzeb swojego klienta, dobierze najkorzystniejszą opcję.  Mimo, iż ubezpieczenia floty samochodowej cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, wciąż niektóre branże powiązane z transportem muszą liczyć się z dużymi kosztami takich polis. Należą do nich między innymi:

  • Pojazdy służb mundurowych,
  • Transport substancji niebezpiecznych,
  • Korporacje taksówkarskie
  • Wypożyczalnie samochodowe

Wysokie koszty polis w wyżej wymienionych branżach najczęściej wynikają z dużego ryzyka strat jakie musiałaby ponieść firma ubezpieczeniowa. Według licznych badań i statystyk, to właśnie w tych branżach najczęściej dochodzi do najróżniejszych wypadków, stłuczek czy innych uszkodzeń, które wiążą się z obowiązkiem pokrycia ich kosztów przez ubezpieczyciela.

Czemu warto ubezpieczyć auta ciężarowe na flocie?

Ubezpieczenie Floty Samochodów CiężarowychJedną z największych zalet ubezpieczenia całej floty samochodów w ramach jednej polisy jest jej praktyczność – przedsiębiorca nie musi pamiętać o dacie wygaśnięcia polisy dla każdego jednego samochodu w swojej flocie, a jedynie o jednej dacie, którą raz w roku wystarczy przedłużyć. Mimo iż ubezpieczyciele często przypominają klientom o zbliżającej się dacie wygaśnięcia ich polisy, przez roztargnienie i natłok obowiązków w firmie łatwo jest przeoczyć ten moment. Dodatkowo, co jest szczególnie istotne dla optymalizacji kosztów funkcjonowania firmy, opłata za zbiorczą polisę jest nieporównywalnie niższa niż zakup pojedynczych ubezpieczeń dla każdego samochodu oddzielnie. Ubezpieczyciele oferują spore zniżki dla przedsiębiorców którzy decydują się na takie rozwiązanie, co w skali kilku lat jest zdecydowanie korzystne dla firmowych finansów. Prócz tego, w ramach zbiorczej polisy floty samochodowej można o wiele taniej skorzystać z różnych przywilejów, które dla indywidualnego klienta oznaczałyby spory koszt składek. Pakiety polisy można dowolnie ze sobą łączyć, co pozwala idealnie dopasować ofertę do każdego przedsiębiorcy zainteresowanego takim rozwiązaniem.

Co jest najkorzystniejsze z punktu widzenia przedsiębiorcy?

Wykupienie samego OC nie jest zbyt korzystnym rozwiązaniem dla firm które na co dzień parają się transportem i spedycją. Dla takich działalności sprawne i odpowiednio dopasowane samochody są kluczowym elementem utrzymania swojej działalności, dlatego tak duże znaczenie ma przede wszystkim Autocasco, jednak taką ofertę poleca się głównie w przypadku, gdy posiadane firmowe auta są stosunkowo nowe, a ich ewentualne uszkodzenie wiąże się z ogromnymi kosztami dla firmy. Wykupienie polisy z Autocasco dla samochodów które są starsze jest dość kosztowne, nawet w ramach ubezpieczenia floty samochodowej w dużej liczebności. Niemniej jednak Autocasco daje dość duże poczucie bezpieczeństwa przedsiębiorcom, bowiem w razie jakiegokolwiek wypadku, ubezpieczenie pokryje naprawę, a auto szybko będzie mogło wrócić do normalnego funkcjonowania.

O czym bezwzględnie należy pamiętać przy ubezpieczeniu flotowym?

Jak w przypadku większości ofert finansowych i ubezpieczeniowych, przedsiębiorca ma możliwość wyboru spośród setek z nich. Kiedy jakaś już przykuje naszą uwagę, warto próbować negocjować stawki podczas rozmów z przedstawicielami. Są oni bardzo elastyczni w tej kwestii, szczególnie jeśli w grę wchodzi ubezpieczenie kilkunastu lub więcej samochodów.  Dodatkowo, jeżeli zbliża się data wygaśnięcia obecnej polisy, w ramach dalszej współpracy wiele ubezpieczalni oferuje korzystniejsze warunki umowy, i jest skłonna do renegocjacji. Warto wykorzystać ten moment, ponieważ istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasze działanie pozwoli obniżyć stawkę za ubezpieczenie, bez jednoczesnej utraty przywilejów z nim związanych. Dodatkowo, przed spotkaniem z doradcą ubezpieczeniowym dobrze jest przejrzeć oferty konkurencyjnych firm, by zyskać pełny obraz co do tego, o co możemy się ubiegać, i jakie standardy panują na tym rynku. Oferty ubezpieczeń flot samochodowych różnych marek dostępne są powszechnie w Internecie, dzięki czemu w prosty i łatwy sposób możemy zapoznać się z potrzebnymi informacjami. Przydatne narzędzia, takie jak kalkulatory ubezpieczeń czy ich rankingi są rzetelnym źródłem wiedzy nawet dla laików. Przedsiębiorca powinien maksymalnie ułatwiać sobie działanie na rynku, szukając innowacji, które pozwolą mu zaoszczędzić czas i pieniądze – ubezpieczenia floty samochodowej zdecydowanie zaliczają się do tego obszaru!

Cena ubezpieczenia floty samochodowej

Wszędzie tam gdzie samochody są motorem napędowym działalności firmy musimy wiedzieć, że niezbędne będzie nam Ubezpieczenie floty samochodów ciężarowych. Wybór ubezpieczyciela według aktualnych warunków umowy na polskim rynku gwarantuje nam duży wybór. Im więcej samochodów jest w naszej flocie tym cena ubezpieczenia będzie dużo korzystniejsza. Każdy samochód musi być ubezpieczony ale jeśli mamy ich więcej to możemy je ubezpieczyć jako flotę ubezpieczenia w Szczecinie

Ubezpieczenie floty samochodowej obejmuje OC, zieloną kartę, autocasco a także NNW kierowcy, pasażerów, ubezpieczenia utraty wartości pojazdu czyli tak zwane GAP, ubezpieczenie szyb w samochodzie i wyposażenia a także pomoc prawną przy staraniach o należne odszkodowanie.

Ile pojazdów to flota?

W zależności od ubezpieczyciela ta ilość wynosi od 5 do 50 pojazdów. Większa flota da nam korzystniejsze warunki mimo iż nie jest to główne kryterium wyznaczania stawki. Ważny jest wiek samochodu, rodzaj, struktura floty, ubezpieczenie majątku firmy. Cena jest zależna od tego czy samochody poruszają się po naszej okolicy, po naszym kraju czy poza jego granicami.

Do kogo jest kierowane ubezpieczenie floty samochodów ciężarowych?

Ubezpieczenie floty samochodów dostawczych ma szerokie zastosowanie dla przedsiębiorstw dysponującymi flotami samochodowymi lub tymi, które nimi zarządzają. Firmy spedycyjne mogą w ten sposób ograniczyć wydatki na naprawy czy też obniżyć swoje straty w dzień przestoju.

Podsumowanie:

  • Do kogo jest kierowane ubezpieczenie floty samochodów ciężarowych?
  • Ile pojazdów to flota Samochodowa?
  • O czym bezwzględnie należy pamiętać przy ubezpieczeniu flotowym?
  • Czemu warto ubezpieczyć auta ciężarowe na flocie?
  • Cena ubezpieczenia floty samochodowej

Możliwość komentowania jest wyłączona.