Ubezpieczenie assistace na zimę

Asistance Tanie UbezpieczeniaBardzo istotne jest odpowiednie przygotowanie auta do zimy. Jeśli wykonamy to w prawidłowy sposób, możemy zabezpieczyć auto przed zniszczeniem, jak i zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas jazdy.

Ze statystyk można wysnuć wniosek że  po okresie wakacyjnym Polacy najczęściej korzystają z assistance komunikacyjnego w zimie, czyli listopadzie, grudniu i styczniu. Natomiast wśród najczęstszych awarii, do których jest wzywana pomoc, znajdują się nierównomierna praca silnika, problemy z jego uruchomieniem, przebita opona oraz rozładowany akumulator. Aby uniknąć nieprzewidzianych i nieprzyjemnych zdarzeń, warto odpowiednio przygotować samochód do zimy.

Sprawdzenie stanu technicznego samochodu

Warto przed zimą sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Należy wykonać przegląd, a także wymienić płyny eksploatacyjne, które znajdują się w silniku i układzie chłodzącym. Jeśli okaże się, że płyn w układzie chłodzenia zamarznie, może to skutkować uszkodzeniem chłodnic i silnika. Warto również sprawdzić stan akumulatora i napięcie ładowania. Zabezpieczyć należy takie miejsca jak podwozie, osłony gumowe czy inne elementy karoserii, gdzie może pojawiać się rdza.. Warto również pamiętać, że w niektórych krajach istnieje obowiązek posiadania zapasowego kompletu żarówek, np. w Czechach czy na Słowacji.

Zmiana opon na zimowe

Istotne jest, aby zmienić opony z letnich na zimowe. Przede wszystkim ze względu na swoje bezpieczeństwo. Warto zrobić to wcześniej, niż wtedy gdy pojawi się śnieg. W końcu już w listopadzie zdarzają się przymrozki nocą, a wtedy rano ciężko nam będzie jechać na letnich oponach. Trudno jednak wskazać konkretną datę, jednak już w momencie, gdy temperatura zaczyna spadać  poniżej ok. +7°C warto o tym pomyśleć. Zmiana opon letnich na zimowe jest szczególnie ważna, gdy są to opony letnie typu „high performance” czyli o symbolach prędkości H – 210 km/h i wyższych. Dla tych opon, spadek temperatury otoczenia poniżej +10°C skutkuje pogorszeniem właściwości,

Elementy do pierwszej pomocy

W naszym samochodzie, w okresie zimowym powinniśmy również wozić kilka akcesoriów, dzięki którym udzielenie pierwszej pomocy będzie możliwe. Jest to czas, gdy na drogach zdarza się znacznie więcej wypadków. Warto na takie nieprzyjemne sytuacje się przygotować. Nie chodzi tu tylko o same wypadki, ale także zdarzenia, które mogą zdarzyć się naszemu pojazdowi. Obowiązkowo kierowca powinien być zaopatrzony w skrobaczkę, odmrażacz do szyb czy linkę holowniczą. W sytuacji wystąpienia zdarzenia takiego jak na przykład rozładowany akumulator brak paliwa czy zamarznięte drzwi kierowcom na pomoc przychodzi auto assistance, które warto wykupić.

Możliwość komentowania jest wyłączona.