Studencie chcą pracować w ubezpieczeniach

Jednym z najbardziej pożądanych przez polskich studentów kierunków kariery zawodowej są ubezpieczenia. W europejskich rankingach ubezpieczenia postrzegane są jako przestarzałe i niemodne, jednak w Polsce i w Szwajcarii sektor ubezpieczeń uzyskał najwyższe noty. Badanie zostało przeprowadzone przez Deliteee i przez agencję badawczą Universum„The Deloitte Talent in InsuranceSurvey 2014”.

Badanie pokazało, że ubezpieczenia są jednymi z najmniej pożądanych i atrakcyjnych dla studentów kierunków zawodowych. Na 30 objętych badaniem branż, ubezpieczenia zajęły 18 miejsce. Tendencje w tych badaniach pokazują, że od paru lat nie zmienia się nic i ubezpieczenia są dla młodych ludzi nadal mało atrakcyjne. Natalia Pisarek, starszy konsultant w zespole Human Capital, Dział Konsultingu Deloitte tłumaczy, że odsetek osób wybierających branżę ubezpieczeń sięgnął jedynie 1,4% głosów. W tym samym badaniu bankowość zdobyła ponad 15% głosów. Inaczej sytuacja wygląda w Polsce, gdzie ubezpieczenia są najbardziej popularne i ich współczynnik wynosi 3,4%. Obok Polski, podobna popularnością ubezpieczenia cieszą się także w Szwajcarii i Czechach.

Autorzy raportu podają, że wysoka popularność branży ubezpieczeniowej wśród polskich studentów może wynikać z faktu, że wśród ich celów życiowych stawiają przede wszystkim na stabilizację i bezpieczeństwo zatrudnienia, co według nich da im praca w ubezpieczeniach. Najczęściej wybierana firmą, z jaką wiążą się młodzi studenci, jest PZU.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Deloitte dzięki zebraniu odpowiedzi ponad 174 tysięcy studentów kierunków ekonomicznych z 31 krajów całego świata, z ponad 2 tysięcy uczelni wyższych. W Polsce badanie zostało przeprowadzone na ponad 6,6 tys. studentów, których średnia wieku wyniosła 22 lata.

Możliwość komentowania jest wyłączona.