Zmiana na stanowisku prezesa w Allianz

Allianz SzczecinZmiana na stanowisku prezesa w Allianz Polska

10 lutego 2015 roku rynek ubezpieczeń obiegła wiadomość, że Witold Jaworski, dotychczasowy prezes Allianz Szczecin Polska odchodzi ze swojego stanowiska. Jego kadencja trwała niecałe 22 miesiące.

Pierwszy tą informację podał Cezary Szymanek, naczelny redaktor Bloomberg BusinessWeek Polska, poprzez swój profil na Tweeterze. W swoim wpisie podał także kto ma być następcą Jaworskiego. Według Szymanka będzie to Veit Stutz, który aktualnie jest zastępcą przewodniczącego rady nadzorczej towarzystw ubezpieczeniowych Allianz Polska.

Puls Biznesu ustalił, że możliwą przyczyna objęcia stanowiska przez Veita Stutza jest tylko opcja tymczasowa. Jak ustaliła gazeta, aktualnie trwają poszukiwania następcy Witolda Jaworskiego, a jak podaje gazeta Puls Biznesu przyczyną odejścia były różnice w rozumieniu samodzielności działania Allianz na rynku Polskim. Dodatkowo, spowodowane było to także zmianami kadrowymi w grupie Allianz, a także zlikwidowaniem z oferty grupy polis inwestycyjnych. Powodem mogło być także zastosowanie audytu zewnętrznego do oceny zarządu polskiego oddziału.

Dotychczasowy prezes Allianz Polska, Witold Jaworski, objął stanowisko w kwietniu 2013 roku, i był prezesem nadzorczą TUiR Allianz Polska i TU Allianz Życie Polska

Rezygnacja Witolda Jaworskiego z Allianz potwierdzona!

11 lutego, dzień po tym jak rynek obiegła informacja o rezygnacji prezesa Allianz Witolda Jaworskiego , Allianz Polska potwierdziła ta informację. Aktualnym prezesem spółek TUiR Allianz Polska oraz TU Allianz Życie Polska jest dotychczasowy wiceprezes spółek- Veit Valentino Stutza.

– To, że zmiany zachodzą w zarządzie, nie oznacza, że będą zachodzić także w strategii Polskiego oddziału grupy Allianz. Polski oddział grupy nadal pozostaje jednym z najważniejszych oddziałów w całej Europie- mówi dr Manfred Knof, przewodniczący RN Allianz.

Aktualny prezes grupy Allianz, Veit Stutz ,jest absolwentem wydziału zarządzania na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium, a także studiów MBA w Instituto de Empresa w Madrycie. Dodatkowo, posiada skończone podyplomowe studia w Wharton Business School w Filadelfii oraz Southern MethodistUniversity w Dallas. W Allianz jest od 2001 roku, jednak zaczynał w Niemieckim oddziale jako regionalny szef sprzedaży. Do 2008 roku pracował w centrali Allianz, gdzie pełnił funkcję Innovation Managera, w kolejnych stadiach kariery pełnił także funkcje wdrożeniowca projektów globalnych na płaszczyźnie sprzedażowej oraz operacyjnej. W latach kolejnych ściśle związany był z Europą Środkowo-Wschodnią, początkowo jako wiceprezes spółki Rosno w Rosji, a następnie jako Chief Business Officer w regionie CEEMA obejmującym Europę Środkowo-Wschodnią, Bliski Wschód i kraje Afryki. W Polsce obecny od 2012 roku, gdzie zasiadał w radach nadzorczych spółek.

Prezes Allianz Polska ma 40 lat, jest żonaty i ma trójkę dzieci. Jego zainteresowania to muzyka oraz sport.

Możliwość komentowania jest wyłączona.