Wzrost na rynku motoryzacyjnym

Najnowszy raport Market Monitor firmy Atradius, pokazujący trendy na rynku motoryzacyjnym pokazuje, że w wielu krajach prognozy są bardzo obiecujące. Kraje o stabilnej gospodarce i dynamicznym wychodzeniu z kryzysu, już wykorzystują pozytywne tego aspekty.
Raport ukazuje, że nastroje konsumentów są coraz lepsze, co skutkuje pozytywnie także na przemysł motoryzacyjny. Prawdziwy rozkwit przeżywają marki samochodów, przykładowo w Wielkiej Brytanii duży wzrost zaliczył Jaguar czy Land Rover oraz mniej luksusowe Nissan czy Toyota. Także w Chinach wzrost jest znaczny, gdzie liczba samochodów osobowych w społeczeństwie wynosi mniej niż 100 samochodów osobowych na każde 1000 osób. W Polsce liczby te wynoszą 653 sztuk na 1000 osób w 2013 r. Całość prognoz spowodowana może być wzrostem zamożności klientów.

– Rynek motoryzacyjny ma ogromny potencjał wzrostu w długim terminie. Wzrost zamożności mieszkańców Chin czy Indii wzmacnia globalny trend rosnącej produkcji i sprzedaży samochodów. Będą na tym zyskiwały kraje o bogatym doświadczeniu na tym rynku, mogące jednocześnie pochwalić się relatywnie dobrymi fundamentami ekonomicznymi. Z jednej strony potencjał tego rynku w Niemczech czy Czechach jest wysoki. Poprawa kondycji gospodarki Hiszpanii również w dużej mierze będzie oparta na nastrojach w tej branży. Z drugiej strony Francja czy Włochy mogą mieć problem z wykorzystaniem obecnego momentu odbicia. Oba kraje borykają się z problemami strukturalnymi, które ograniczają możliwość wykorzystania globalnego potencjału rynku motoryzacyjnego – powiedział Paweł Szczepankowski, dyrektor zarządzający Atradius w Polsce.
Analiza pokazuje, że przemysł motoryzacyjny jest bardzo istotnym elementem całego rynku. Wciąż rosnąca liczba samochodów osobowych to także dobra prognoza dla ubezpieczalni oferujących ubezpieczenia OC i AC.

Możliwość komentowania jest wyłączona.