Wypowiedzenie umowy OC BTA

Wszystko na temat wypowiedzenia ubezpieczenia (umowy) OC BTA

Nie jesteś zadowolony z ubezpieczenia OC BTA? Znalazłeś dla siebie znacznie atrakcyjniejszą ofertę, i zamierzasz złożyć wypowiedzenie umowy OC BTA, na odpowiednim do tego druku?

Więc najpierw go pobierz a potem wydrukuj, znajdziesz go tutaj.

Jeśli nie znalazłeś jeszcze najtańszego ubezpieczenia oblicz składkę za pomocą naszej porównywarki ubezpieczenia OC

Porównywarka Oc

Oczywiście zakładamy przy jego wypełnianiu i dostarczaniu, że:

1 . Wniosek zawsze podpisuje osoba do tego uprawniona, wypowiedzenie umowy OC BTA ma zawierać identyczne dane jakie podaliśmy w polisie. Jeśli coś będzie nie tak, nie będzie taki dokument posiadał żadnej wartości.

  • Nie dostarczaj ani nie wysyłaj wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC BTA na ostatnią chwilę, co jeśli nie dojdzie on na dzień przed wygaśnięciem polisy i zostanie automatycznie OC przedłużone? Możesz się tego ustrzec, podejmuj pewne kroki już jakiś czas przed, tutaj im wcześniej tym zrobisz tym lepiej dla ciebie.
  • Zawarłeś umowę z nowym ubezpieczycielem OC przed tym jak wypowiedziałeś polisę OC BTA? Zatem nie musisz się martwić, iż poniesiesz pewne konsekwencję finansowe, chyba iż nie zrobisz tego w wyznaczonym co do tego dniu, postępujemy tutaj identycznie jak w przypadku składania wniosku o wypowiedzenie umowy OC BTA. Jednym słowem, robimy to wszystko w tym samym dniu, nie ma tutaj opcji aby nastąpiła jakaś przerwa w ochronie ubezpieczeniowej.
  • Porównywarka ubezpieczeń OC lub kalkulator dostępny także na naszej stronie, pozwoli ci na trzeźwą kalkulacje w zakresie sprecyzowania swoich wymagań oraz uzyskania wszystkich dostępnych na rynku ofert
  • BTA/Reso daje nam możliwość wybrania jednej z trzech opcji w zakresie dostarczenia wypowiedzenia umowy, są nimi :
  • Wysłanie go na adres e-mail ( z tym, iż nie wystarczy tylko dostarczyć skan z czasem niezbędne będzie także wysłanie oryginalnego dokumentu, dlatego mało kto korzysta z tej opcji)
  • Wysłać taki dokument pocztą, czyli listem poleconym z uwzględnieniem daty nadania (i założeniu, iż stempel będzie zgadzał się ze zmianami jakie wdrożono w życie po 11.02.2012)
  • Zrobić to osobiście, udać się do agenta, oddziału czy placówki gdzie złożymy wypowiedzenie umowy OC BTA.

Przy składaniu tego typu dokumentów powinieneś otrzymać (zawsze), potwierdzenie odbioru, które przechowuj przez adekwatny do tego czas.

Możliwość komentowania jest wyłączona.