Wypowiedzenie umowy OC AXA Direct

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC AXA Direct Nie wiesz jak wypowiedzieć umowę? Nie chcesz kontynuować ubezpieczenia OC AXA Direct?

Wypowiadając umowę ubezpieczenia OC AXA Direct, musimy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach, jak i warunkach które trzeba spełnić, w tym oczywiście pobraniu odpowiedniego wniosku

Ostatnie zadanie zrealizujesz w bardzo prosty sposób, pobierając wniosek a raczej jego wzór, bezpośrednio tutaj (znajdziesz go u nas itd.)

Jeśli nie znalazłeś jeszcze najtańszego ubezpieczenia oblicz składkę za pomocą naszej porównywarki ubezpieczenia OC

Porównywarka Oc

Pewnie, że trzeba go jeszcze wypełnić i dostarczyć, przy jednoczesnym założeniu iż :

  • Osoba wypełniająca dokument taki jak wypowiedzenie ubezpieczenia OC AXA Direct, to ta sama która zawierała polisę, w końcu złoży ona pod takim wnioskiem swój podpis, tutaj nie ma opcji by cokolwiek zmienić. Podobnie zresztą jak same dane (choć w aspekcie samego adresu, warto tutaj dowiedzieć się kilka informacji na ten temat).
  • Radzimy dostarczyć wypowiedzenie ubezpieczenia OC AXA Direct jak najszybciej, nawet jeśli znaleźliśmy już nową polisę, ewentualnie mamy pewność, iż za miesiąc na pewno nie skorzystamy z możliwości kontynuowania współpracy. Jeśli zrobisz to teraz, a nie na ostatnią chwilę, ominą ciebie pewne komplikacje. (Zasada jest jedna, nie zostanie nam wypowiedziana umowa OC AXA Direct, jeśli zrobisz to później, niż dokładnie jeden dzień przed jej wygaśnięciem)
  • Podpisałeś umowę na ubezpieczenie OC? Jeśli nie, to postaraj się to zrobić zanim zrezygnujesz z aktualnej polisy, ewentualnie ostateczną datą jak dzień wypowiedzenia umowy OC AXA Direct, postępując w inny sposób, narażasz się na karę finansową.
  • Masz już na oku ubezpieczyciela z jakiego oferty skorzystasz? Przeanalizowałeś kilka opcji jakie weźmiesz pod uwagę? Możliwe, iż rzeczywiście idealnie dopasowałeś wysokość składki do generowanych w tym aspekcie potrzeb, uwierz jednak w to, że czasem warto przejrzeć wszystkie oferty jeszcze raz.
  • Pamiętaj zawsze aby wybrać najlepszą opcję w zakresie dostarczenia wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC AXA Direct.

Możesz to zrobić wysyłając tego typu dokumenty (widoczny skan lub nawet zdjęcie dobrej jakości, z uwzględnieniem czytelnego podpisu), na adres e-mail, także faksem, ewentualnie tradycyjnie poprzez wysłanie listu poleconego.

Jednak uwaga, w tym przypadku wszyscy którzy zawarli umowę po dniu 11.02.2012, niech kierują się datą stempla (nadania),  warto korzystać wyłącznie z Poczty Polskiej (niekiedy jest to nam narzucone, jeśli chodzi o akceptowanie czasu kiedy został taki wniosek nadany)

Nigdy nie zapominaj o tym, aby uzyskać adekwatne potwierdzenie wypowiedzenia ubezpieczenia OC AXA Direct, jest to znacznie łatwiejsze gdy zdecydujemy się wykorzystać wolny czas, i zdecydować się osobiście odwiedzić ich placówkę lub oddział.

Możliwość komentowania jest wyłączona.