Wypowiedzenie umowy OC Allianz

Rozważasz możliwość nie przedłużenia umowy ubezpieczenia OC Allianz? Masz na oku inną firmę, jaka oferuje ci znacznie lepsze warunki? Planujesz wypowiedzenie ubezpieczenia OC Allianz? Zatem wszystkie poniższe informacje są skierowane właśnie do kogoś takiego jak ty.

Jeśli nie znalazłeś jeszcze najtańszego ubezpieczenia oblicz składkę za pomocą naszej porównywarki ubezpieczenia OC

Porównywarka Oc

Na wstępie przyszykuj swoją aktualną polisę, jest ona niezbędna do tego by wypowiedzieć umowę OC Allianz, nie wiesz gdzie znaleźć taki wniosek czy dokument? Żaden problem, do pobrania zupełnie za darmo, masz go tutaj (w tym miejscu, link, pod adresem)

Jak przejść przez tą procedurę? Jakie dokumenty i kto powinien wypełnić? Co zrobić w takiej sytuacji?

Przede wszystkim na spokojnie przeanalizuj poniższe założenia, uświadomią ci między innymi, że :

  • Jedyną osobą która ma prawo podpisać wypowiedzenie umowy OC Allianz, jest ta która zawarła na wyznaczony okres polisę ubezpieczeniową (pod wniosek podpisuje się ona imieniem i nazwiskiem, pamiętając o tym, iż w przypadku skanu czy zdjęcia, musi być on widoczny)
  • Dokument jakim jest wniosek wypowiedzenia ubezpieczenia OC Allianz, ma przede wszystkim zawierać wszelkie informacje i dane, jakie podane były w polisie (nic w tym zakresie nie zmieniamy)
  • Kolejną bardzo ważną niemal priorytetową sprawą, jest dotrzymanie zawartego w ustawie ostatecznego terminu, kiedy takie wypowiedzenie ubezpieczenia OC Allianz wchodzi w przysłowiowe życie. Nie wolno to zrobić w dniu gdy wygasa ważność polisy, gdyż wtedy to zostanie ona z automatu przedłużona, weź zatem powyższe zagadnienie pod swoistą uwagę.
  • Oczywistą oczywistością jest fakt, iż aby przedłuż ubezpieczenie (obowiązkowe jakim jest zresztą OC), rezygnując z jednego musimy posiadać w tym zakresie inne (ewentualnie zrobić to w tym samym dniu). Jeśli spóźnimy się, to nie bądźmy zaskoczeni karą finansową, jaka na nas spadnie.
  • Powinniśmy mieć pewność, iż nowa polisa i ubezpieczyciel z jakiego oferty skorzystamy, da nam znam znacznie lepsze i wręcz konkurencyjne warunki, ewentualnie pozyskać rozeznanie na temat dostępnych na rynku usług takich jak ubezpieczenie OC.
  • Wysłanie takiego wniosku, to już nasza indywidualna kwestia, każdy może dostarczyć wypowiedzenie OC Allianz na jeden z kilku dostępnych sposobów, do jakich zaliczamy :

-Możliwość wysłania dokumentacji na pocztę elektroniczną (tutaj na e-mail, dostarczamy czytelny skan lub zdjęcie dobrej jakości, na którym wszystko widać w tym nasz podpis)

  • Skorzystać z faksu
  • Zdecydować się na wysłanie dokumentów w formie listu poleconego (uwaga, wszyscy rezygnujący z ubezpieczenia OC Allianz, jakie zostało zawarte po dniu 11.02.2012, niech pamiętają o dacie nadania, jest ona jednocześnie terminem jaki jest brany pod uwagę)
  • Osobiście, co w większości przypadków okazuje się najbardziej optymalnym rozwiązaniem (odwiedzamy jedną z placówek a nawet wypowiedzenie OC Allianz, możemy dostarczyć samemu agentowi)

Dowodem wypowiedzenia umowy OC Allianz, będzie zawsze odpowiednie potwierdzenie, jakie dostajemy lub o które należy się upomnieć a nawet żądać. Tutaj forma oraz metoda, wysyłania dokumentów, nie odgrywa żadnego znaczenia (takie potwierdzenie musimy po prostu mieć).

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.