Wypowiedzenie polisy OC UNIQA

Wypowiadamy ubezpieczenie OC w Uniqa, czyli jak postąpić w takim momencie

Jeśli zdecydowałeś się na wypowiedzenie OC Uniqa, to warto na samym początku pobrać odpowiedni druk, jaki znajdziesz u nas.

Jeśli nie znalazłeś jeszcze najtańszego ubezpieczenia oblicz składkę za pomocą naszej porównywarki ubezpieczenia OC

Porównywarka Oc

Potem postępujemy wedle standardowych zasad, czyli :

  • Wypełniamy wydrukowany druk, wpisując wyłącznie dane jakie zostały podane przy podpisywaniu polisy, tutaj obowiązkowy jest podpis osoby która ją wykupiła i zawarła.
  • Starajmy się dostarczyć wypowiedzenie OC Uniqa jak najszybciej, tutaj czas odgrywa bardzo duże znaczenie, jeśli nie zrobimy tego dzień przed jej wygaśnięciem, zostanie ona zgodnie z prawem przedłużona.
  • W tym samym dniu co złożysz wypowiedzenie OC Uniqa, trzeba natychmiast znaleźć nowego ubezpieczyciela, choć i w tej sytuacji zawsze warto zrobić to kilka dni wcześniej
  • Wybieraj nowe ubezpieczenie OC, ze wszystkim firm jakie oferują na naszym krajowym rynku firmy, świadczące takie usługi, w dzisiejszych czasach porównanie ubezpieczenia OC, nie stanowi żadnego problemu.
  • Obierz jedną z dróg dostarczenia wypowiedzenia OC Uniqa, wybierając e-mail (czytelny skan takiego dokumentu), korzystając z faksu lub wysyłając list polecony, najlepszą opcją jest zawsze jednak dostarczenie jej osobiście do placówki lub agenta.

Dlaczego znacznie lepiej zrobić to osobiście?

Ponieważ nie tylko otrzymamy adekwatny dokument, potwierdzający złożenie w wyznaczonym i odpowiednim dniu takiego wniosku, sama procedura przebiegnie znacznie szybciej. Oczywiście potwierdzenie musimy posiadać zawsze, dlatego bez względu na metodę dostarczenia wypowiedzenia OC Uniqa oczekuj takiego, to coś co musisz posiadać. Korzystałeś z ubezpieczenia OC dostępnego na rynku po 11.20.2012? Więc wyślij je wyłącznie pocztą polską i listem poleconym, tylko wtedy data stempla pocztowego będzie brana pod uwagę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.