Wyłudzenie odzkodowania z ubezpieczenia OC

Gdy ubezpieczony symuluje wypadek

Wyłudzenie OcSytuacja finansowa wielu Polaków nie stoi na zbyt wysokim poziomie. I dlatego też wielu z nich próbuje oszukać swoich ubezpieczycieli. Pewnie nie raz spotkałeś się z historią, w której ubezpieczyciel nie chce wypłacić należnego odszkodowania. Często ubezpieczyciel doszukuję się elementów, dzięki którym może nie wypłacić odszkodowania. Ale zdarza się też tak, że osoby ubezpieczone próbują wyłudzić odszkodowanie.

Takich sytuacji w Polsce można wymienić na pęczki. Najwięcej wyłudzeń dotyczy ubezpieczeń OC i Autocasco. Wyłudzenia z tytułu ubezpieczenia OC w zeszłym roku wynosiły 37, 5 miliona złotych. Z kolei Wyłudzenia z tytułu ubezpieczenia Autocasco w zeszłym roku wynosiły 32,6 miliona złotych. Dane pochodzą od Polskiej Izby Ubezpieczeń. Bardzo często możemy spotkać się z próbą upozorowania wypadku. Przytoczę bardzo ciekawą sytuację. Pewien mężczyzna kupił w Niemczech uszkodzone auto a ubezpieczycielowi zeznał, że auto uległo wypadkowi podczas drogi powrotnej. Potencjalny poszkodowany domagał się odszkodowania w wysokości 46 tysięcy złotych. Sprawa wyszła na jaw a ta osoba nie zyskała odszkodowania.

Takich sytuacji jest mnóstwo każdego roku. Niestety dzięki takiemu procederowi tracą inni kierowcy. Ubezpieczyciele bardziej dokładnie sprawdzają szkody a stawki ubezpieczenia rosną.

Możliwość komentowania jest wyłączona.