Ubezpieczenie wózków widłowych

Ubezpieczenie Oc Wózka WidłowegoKażdy pojazd, którym się poruszamy warto ubezpieczyć. Zyskujemy wtedy pewność, że gdy coś złego się z nim stanie, otrzymamy zwrot kosztów. Jednak, w takich przypadkach musimy o kilku kwestiach wiedzieć. Nie wszystkie samochody podlegają obowiązkowej rejestracji. Wtedy należy zwrócić uwagę na wyłączenie odpowiedzialności towarzystwa za szkody w zakresie objętym systemem ubezpieczeń obowiązkowych.

Ubezpieczyciel tworząc warunki umowy zawieranej z klientem musi opierać się na aktualnych przepisach, a w przypadku likwidacji szkody, reagować na ich interpretację. W ostatnich 2 latach wiele się zmieniło i więcej uprawnień otrzymali zarówno ubezpieczyciele jak i właściciele pojazdów. Wynikający z ustawy obowiązek ubezpieczenia pojazdów nie zarejestrowanych w zakresie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych powstaje, kiedy są w ruchu na drodze. W związku z tym, każdy kto posiada pojazd poruszający się po drodze musi posiadać ubezpieczenie. Ustawodawca dokładnie określa czym jest droga, a tym ruch drogowy.

Szczególnie dobrze można te zależności zaobserwować na przykład wózków widłowych i pakietu Hestia Biznes. Wózek widłowy należy do grona pojazdów, które nie podlegają obowiązkowej rejestracji. Jednak, tak naprawdę gdyby chciało się nim wyjechać poza teren firmy, bezwzględnie musi posiadać ubezpieczenie OC, które jest obowiązkowe dla wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Hestia Biznes ma dla swoich klientów w tym zakresie ma rozwiązania. Pierwsze z nich to wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia  OC wózka widłowego, które zapewnia ochronę przed szkodami, które wyrządzi wózek. Tym samym ubezpieczenie wypełnia obowiązek ustawodawcy. Można również zdecydować się na ubezpieczenie dobrowolne OC z dodatkowym zapisem na polisie, które brzmi następująco – : „zakres ubezpieczenia obejmuje szkody wyrządzone przez wózki widłowe niezależnie od tego, czy pojazd podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu OC, jednakże niniejsza umowa nie ma na celu wypełnienia ustawowego obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia posiadacza pojazdu mechanicznego”. W tym przypadku klient otrzymuje tak jak w przypadku pierwszej propozycji ochronę dla szkód, które wyrządził wózek, ale nie wypełnia w tym przypadku obowiązku ustawowego. Ważne jest, aby przy przygotowywaniu oferty na klienta zwracać uwagę na pojazdy niezarejestrowane.

Możliwość komentowania jest wyłączona.