Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

Ubezpieczenie Sprzętu ElektronicznegoWłasny biznes to przede wszystkim koszty. Szczególnie, gdy dopiero zaczynamy. Aby nasza firma mogła prosperować, musimy zainwestować w dobry sprzęt elektroniczny. Niestety, ale są to tylko rzeczy, które posiadają tendencję do psucia się. Każdy rozsądny właściciel powinien zaopatrzyć się w ubezpieczenie, które zapewni zwrot kosztów naprawy.

Nie ma przedsiębiorstwa, która mogłoby się obyć bez telefonu, laptopa czy drukarki. Warto właśnie te najważniejsze sprzęty w firmie ubezpieczyć. Przedmiotem ubezpieczenia może być zarówno sprzęt elektroniczny zainstalowany na stanowisku pracy, jak i ten przenośny oprogramowanie, nośniki danych oraz dane na nich zapisane, sprzęt medyczny, radiowy, telewizyjny, aparatury pomiarowo-kontrolne, urządzenia podtrzymujące napięcie i klimatyzację oraz sprzęt przenośny poza miejscem ubezpieczenia. Ważne jest, aby pamiętać, że polisę można wykupić na sprzęt, który nie jest już uszkodzony i który we właściwy sposób użytkujemy. Można wykupić polisę na taki sprzęt, od którego dnia zakupu nie upłynęło więcej niż 7 lat. Im wcześniej jednak takie ubezpieczenie wykupimy, tym lepiej dla nas. Zobacz czy powinieneś kupić ubezpieczenie oc działalności wypełnij kalkulatory ubezpieczenia firmy i sam oblicz składkę ubezpieczenia telefonu.

Jaki jest zakres ochrony ?
Polisa obejmuje wszelkie szkody, jakie mogły wydarzyć się niespodziewanie i niezależnie od naszej woli. Takimi sytuacjami są przede wszystkim takie działania pracowników jak  ich błędy w obsłudze, niedbalstwo, nieostrożność, brak doświadczenia. Możemy liczyć na odszkodowanie, jeśli nasz sprzęt uszkodził deszcz, para wodna, burza, powódź, sztorm, wylew wód podziemnych, kanalizacji, ciecz, wilgoć. Także ubezpieczenie  obejmuje szkody, które zostały wywołane przez działania ognia czy pożaru, dymu, sadzy, osmolenia, wybuchu, eksplozji, uderzenie pioruna, upadek statku powietrznego. Możemy uchronić nasz sprzęt przed działaniem zjawisk atmosferycznych takich jak wiatr, śnieg, mróz, lawina, osunięcia ziemi. Nasz sprzęt jest chroniony także przed kradzieżą. Obejmuje to kradzież z włamaniem lub rabunek. Wykupienie polisy sprawia, że otrzymamy ubezpieczenie także jeśli nasz sprzęt zostanie zepsuty pod wpływem działania osób trzecich. Wchodzą w to takie czyny jak wandalizm oraz celowe uszkodzenia. Czasem zdarza się również tak, że zakupimy już wadliwy sprzęt. Przed tym również ubezpieczenie nas chroni. Otrzymamy również odszkodowanie, jeśli sprzęt zostanie uszkodzony w wyniku spięcia elektrycznego czyli zwarcia, przepięcia, niewłaściwych parametrów zasilania.

Na jakie odszkodowanie możemy liczyć?
Suma każdego ubezpieczenia firmowego jest indywidualna. Nie da się więc tego ujednolicić. To ubezpieczający decyduje na jaką dużą sumę chce ubezpieczyć sprzęt w swojej firmie. Najlepiej ustalić taką kwotę, która będzie w stanie pokryć koszty naprawy czy ewentualnie zakupu nowego sprzętu, gdy zostanie on doszczętnie zniszczony lub skradziony. W zasadzie w praktycznie każdym towarzystwie ubezpieczeniowym możemy znaleźć ofertę związaną z ubezpieczeniem sprzętu firmowego. Dlatego, ze znalezieniem odpowiedniej oferty i porównaniem kilku ofert nie będziemy mieli problemów. Dzięki temu, podjęta przez nas decyzja będzie przemyślana i dobra. Będziemy z niej zadowoleni. Najlepiej wyjdziemy na tym, jeśli skorzystamy z oferty PZU S.A, Allianz Gothear lub Warty, ponieważ oferują one ubezpieczenie all risks czyli od wszystkich ryzyk, jakie tylko występują. Będziemy wtedy bardzo dobrze zabezpieczeni. Ubezpieczenie sprzętu elektrycznego oferuje również Link4, Uniqa i Avive. Jednak, w tych trzech towarzystwach sprzęt nie jest ubezpieczony od wszystkich możliwych wypadków. Będziemy mieli więc pewne ograniczenia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.