Ubezpieczenie samochodu do leasingu

Ubezpieczenie Do Leasingu Samochód Osobowy SzczecinPlanujesz zakup samochodu na firmę? Pamiętaj, że wybierając jakąkolwiek formę finansowania  czy to kredyt czy leasing wymagane jest nie tylko ubezpieczenie OC, dodatkowo musisz wykupić ubezpieczenie AC czyli Autocasco. Leasing zaproponuje Ci swoją ofertę, jednak znacznie taniej możesz kupić ubezpieczenie do leasingu dzięki nam naprawdę warto skorzystać z tej drugiej opcji.

Czytając ten artykuł otrzymasz odpowiedzi na poniższe pytania

  • Czy w leasingu ubezpieczenie AC jest obowiązkowe?
  • Jak wybrać ofertę ubezpieczenia z kalkulatorem OC i AC?
  • Na co zwrócić uwagę podpisując umowę leasingu?

Ubezpieczenie do leasingu AC OC

W 2018 roku łączne finansowanie w formie leasingu  wyniosło blisko 100 miliardów zł. Niemal połowa z tych inwestycji, to zakup samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych do 3,5 t. Leasing samochodów jest bardzo popularną formą finansowania w polskich firmach. Decydując się na leasing nie stajesz się jednakże właścicielem auta. Jest nim firma która udziela leasingu. To Ty jesteś leasingobiorcą a firma udzielająca wsparcia pieniężnego – leasingodawcą. A co z ubezpieczeniem pojazdu? Z reguły nie będziesz musiał się martwić polisą, ponieważ wybiera i prezentuje Ci ją podmiot oferujący leasing. Ty ją tylko i wyłącznie opłacasz. Miej na uwadze  jednak, że masz możliwość też sam zaproponować ubezpieczenie do leasingu szczecin Auto Casco czy OC lub cały pakiet ubezpieczeniowy do leasingu.

Leasing a polisa ubezpieczeniowa

Ubezpieczenie Do Leasingu Samochód Dostawczy SzczecinChcesz wziąć w leasing pojazd firmowy? Miej na uwadze, że będziesz zmuszony do zapłacenia za umowy ubezpieczeniowej auta. Ponadto, firma udzielająca Ci wsparcia finansowego będzie bez wątpienia potrzebowała pełnego ubezpieczenia do leasingu – Auto-casco i OC, a nieraz i Następstw nieszczęśliwych wypadków. Z jakiego powodu? Umożliwia to lepiej chronić jej interesy w sytuacji, kiedy z samochodem coś się wydarzy. Czy są to zawsze propozycje korzystne dla leasingobiorcy? I tak, i nie. Po pierwsze, firma udzielająca wsparcia finansowego może zaoferować pakiety na wybór dwóch produktów ubezpieczenie samochodu do leasingu plus finansowanie auta. Dzięki połączeniu dwóch ofert stawka ubezpieczenia do leasingu może być korzystniejsza albo… zupełnie odwrotnie – zawyżona. Miej na uwadze, że stawkę leasingową powinieneś zawsze negocjować, podpierając się np. niższą ofertą zasugerowaną Ci przez zewnętrzną ubezpieczalnię czy też znalezioną w wyszukiwarce internetowej.

Jak wybrać najlepszą ofertę? Jeśli przedstawiona przez leasingodawcę propozycja zabezpieczenia pojazdu jest mocno zawyżona – nie bój się jej podważyć. Ważne, abyś miał rzeczową kontrofertę (najlepiej z podpisem agenta ubezpieczeniowego) z niższą stawką. Miej na uwadze, iż pertraktowanie bez argumentów może okazać się po prostu nieskuteczne. Miej także na uwadze, iż podpisanie polisy ubezpieczeniowe pojazdu z zakładem ubezpieczeń niewyznaczonym przez leasingodawcę wiąże się zwykle z dodatkową opłatą. Często to około kilkadziesiąt albo nieraz kilkaset złotych.

Jak znaleźć dobrą ofertę ubezpieczenia do leasingu w Szczecinie?

Skorzystaj na przykład z naszego kalkulatora OC/AC lub zgłoś się do jednego z naszych oddziałów. Składkę ubezpieczenia do leasingu obliczymy w kilka minut.

Kruczki w umowie leasingowej.

Chcesz sam zdecydować o zabezpieczeniu samochodu? Świetnie. Miej na uwadze jednak, że leasingodawca oprócz kolejnej opłaty, jaką nałoży za zweryfikowanie wybranej przez Ciebie polisy ubezpieczeniowej do leasingu, może także określić pewne zasady dla „obcej” dla niego umowy. Jakie? Przykładowo, leasingodawca ma prawo wymagać zapisu o braku redukcji sumy ubezpieczenia o wypłacie odszkodowania przy szkodach częściowych. Może też nałożyć obostrzenie na temat braku stosowania amortyzacji części przy rozliczaniu szkód częściowych czy braku wkładu własnego w szkodę lub włączenie ochrony szkód dla osób poniżej 24 lat.

Możliwość komentowania jest wyłączona.