Ubezpieczenie OC/AC na sportowy samochód

Ubezpieczenie Oc/Ac Na Sportowy Samochód

Polskie społeczeństwo coraz bardziej się bogaci, Polacy są coraz bardziej niezależni, gotowi na wszystko, często decydujący się na samotne życie, w pogoni za karierą. Jednego jednak na pewno nie da się zmienić w Polakach. W przypadku płci żeńskiej jest to wewnętrzna niekończąca się potrzeba nowych, pięknych ciuchów, a w przypadku płci męskiej – zastrzyk adrenaliny i podziw wśród płci przeciwnej.
Nic tak dobrze nie działa na kobiety i na dostarczenie ogromnej ilości adrenaliny do wszystkich tkanek w organizmie jak szybkie i piękne samochody. Niestety, również nic tak dobrze nie działa na opustoszenie portfelów i kont jak właśnie szybkie i piękne samochody.

Dlaczego?
Powody są co najmniej trzy. Po pierwsze, kupno nowszego, trzydrzwiowego coupe np. z silnikiem 3.0 litra i mocą powyżej 230 koni z wszelkimi bajerami i gadżetami typu skóra, dobre nagłośnienie, piękne felgi, parkomat, podgrzewane fotele itd. itp. kosztuje grubo powyżej 200 000 złotych. Po trzecie, samochód taki pali często powyżej 20 litrów na 100 kilometrów, w mieście przekraczając często 16 litrów/ 100km. Po trzecie i ostatnie, ubezpieczenie takiej „fury” wiąże się ze znacznie większymi niż np. ubezpieczenie paroletniego kombi czy sedana o pojemności silnika poniżej 2 litrów.

Warto dodać również, iż najczęstszymi posiadaczami takich pojazdów są młodzi, bezdzietni kawalerowie, co również powoduje, że cena ubezpieczenia OC AC, NNW automatycznie jest windowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Jednym słowem, auta sportowe i ich właściciele nie cieszą się zbyt dobrą reputacją wśród ubezpieczycieli.  Postanowiłam wyjść naprzeciw oczekiwaniom polskich klientów i amatorów szybkiej jazdy, przedstawiając zestawienie firm ubezpieczeniowych, ich cen szacunkowych za pełny pakiet ubezpieczenia komunikacyjnego, czyli OC, AC i NNW.

Sylwetka właściciela pojazdu i pojazdu ubezpieczanego oraz szacunkowa cena za OC+AC+NNW

Kalkulacja ubezpieczenia OC, AC, NNW (pełny pakiet) wykonana została dla mężczyzny w wieku 30 lat, posiadającego prawo jazdy od lat 5, posiadającego samochód na własność od lat 3, płacącego za OC od również 3 lat i zamierzającego po raz drugi wykupić AC i NNW. Osobnik taki żyje i planuje zarejestrować samochód w większym mieście (Warszawa, Wrocław, Kraków) i wykupić cały pakiet ubezpieczeń.

A jaka jest sylwetka auta ubezpieczanego? Jest to BMW/ Audi wyprodukowane w 2005 roku lub nowsze, posiadające pojemność silnika powyżej 3 litrów, a moc przeszło 230 KM, wersja coupe, 3 drzwiowy, przebieg rzędu 60 000 km. Szacowana wartość pojazdu wynosi powyżej 65 000 złotych.

Ile zatem wynosiłaby szacunkowa cena za pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych?

Dużo. Poza tym, ile ubezpieczycieli, tyle różnych cen. Cena bowiem za taki pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych dla szybkiego samochodu waha się bowiem między 7 a 33 tysiącami złotych! Nie. Nie przewidzieli się państwo. Tak wielka jest różnica w cenie za składki ubezpieczeniowe między poszczególnymi firmami. Niemożliwe? A jednak.

Co więcej, jeśli osoba taka ma na swoim koncie już jakieś stłuczki, cena za ubezpieczenie ulegnie znacznej zwyżce. Kalkulacja podana powyżej została obliczona dla osobnika na koncie którego takich występków nie ma.

Która z ofert okazała się najkorzystniejsza?

Bezkonkurencyjną firmą okazały się być Link 4 , która wyceniła pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych (OC, AC, NNW) na 6000 złotych, AXA Ubezpieczenia, która zaproponowała cenę za pakiet 7200 złotych (płatne jednorazowo), PZU – ok 7500 złotych, oraz Warta, która wyceniła składkę ubezpieczeniową na cenę 5500 złotych. Niemałym zaskoczeniem dla mnie kalkulator wycenił  na kwotę aż 33 000 złotych. Można by więc mniemać, iż HDI wręcz chce odstraszyć bogatych i młodych kierowców od siebie!

Warto wspomnieć o korzyściach, jakie niosą za sobą np. promocje tygodniowe czy zniżki dla danej grupy ludzi (mieszkających w mniejszych miastach, posiadający inne, specjalne względy u ubezpieczycieli). Tak samo, dzięki specjalnym kodom promocyjnym obowiązujących w danych miesiącach/tygodniach, można otrzymać zniżki na pakiety nawet do 30% !

Co jeszcze może wpłynąć na cenę ubezpieczenia

Na to ile zapłacimy za pakiet OC, AC, NNW zależy na pewno od czynników takich jak:

  • miejsce parkowania w dzień/ nocy
  • ilość kilometrów wyjeżdżonych rocznie samochodem
  • ilość dni w tygodniu w których korzystamy z samochodu
  • ilość osób, które również będą korzystać z pojazdu
  • ilość szkód wyrządzonych do tej pory
  • miejsce rejestracji pojazdu
  • ilość lat bezszkodowej jazdy/ ilość stłuczek
  • skąd samochód był sprowadzany i wiele, wiele innych

Osobiście radzę rozglądać się za odpowiednim ubezpieczeniem swojego samochodu ze sporym wyprzedzeniem, dzięki czemu będziesz mógł zapoznać się z dokładna ofertą poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych oraz mieć szansę na skorzystanie z jednej z wielu promocji proponowanych danej chwili. Zobacz kilka sposobów na tanie OC pozwoli Ci to zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.