Ubezpieczenie konsoli do gier

Ubezpieczenie KonsoliGranie w gry pochłania mnóstwo Twojego wolnego czasu? Oprócz samej gry lubisz również dyskusje na temat różnicy pomiędzy Play-em a XBOXem? Sprawdź, na czym polega ubezpieczenie konsoli do gier – w końcu PlayStation, XBOX czy Wii powinien Ci posłużyć przynajmniej do premiery najnowszego modelu.

Ubezpieczenie konsoli do gier nie tylko dla samego gracza

Rzecz jasna, bycie zaciętym graczem nie jest warunkiem koniecznym, żeby ubezpieczyć konsolę. Być może jesteś rodzicem, który uległ w końcu namowom swojego dziecka i nie masz zamiaru kupować mu nowej zabawi, jak tylko skończy się gwarancja od producenta. A może jesteś kinomanem i zależy Ci przede wszystkim na dobrym odtwarzaczu Blu-Ray? Niezależnie od pobudek, które sprawiły, że stałeś się właścicielem konsoli do gier, warto wybiec w niedaleką przyszłość i zastanowić się, ile będzie kosztowała naprawa Twojego sprzętu, jeżeli ulegnie on uszkodzeniu po upływie standardowej gwarancji.

Ubezpieczenie konsoli do gier- gdzie możesz je dostać?

Konsolę do gier można ubezpieczyć na trzy sposoby. Pierwszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie sprzętu elektronicznego jako mienia ruchomego w ramach polisy ubezpieczeniowej. Podjęcie takiej decyzji pozwoli otrzymać odszkodowanie, jeżeli konsola ulegnie zniszczeniu na skutek zalania, pożaru lub kradzieży z włamaniem. Istotnym minusem jest jednak to, że o ile jeszcze konsole stacjonarne, takie jak: XBOX ONE, PlayStation 4 i Wii pozostają zazwyczaj w miejscu przeznaczania pod telewizorem, to konsole przenośne zostały stworzone po to, żeby móc zabierać je wszędzie ze sobą. Wobec czego jeżeli ktoś ukradnie Ci Twoje PS Vita poza miejscem zamieszkania ochrona ubezpieczeniowa nie zadziała.

Drugim sposobem na ubezpieczenie konsoli jest nabycie polisy przy okazji transakcji w sklepie elektronicznym. Podobny wariant oferowany jest w dużych marketach ze sprzętem RTV i AGD, które nawiązały współpracę z towarzystwami ubezpieczeniowymi. Ten rodzaj polisy nazwany został przedłużoną gwarancją i pozostawia do wyboru kilka różnych wariantów dobieranych zwykle na podstawie wartości zakupionego sprzętu i zakresu ochrony. Warto dodać, że ubezpieczenie elektroniki wykupywane za pośrednictwem operatora GSM działa na podobnych warunkach.

Trzecie rozwiązanie to ubezpieczenie konsoli do gier, które możliwe jest poprzez skorzystanie z naszego kalkulatora internetowego, specjalizującego się w sprzedaży ubezpieczeń, sprzętu elektronicznego takiego jak: smartfony, tablety, laptopy, czy aparaty fotograficzne. W naszej multiagencji możesz też kupić ubezpieczenie playstation gwarantowane przez niemiecką firmę. W ten sposób możesz ubezpieczyć popularną konsolę stacjonarną PlayStation 4, XBOX One lub Wii U albo przenośną: PS Vita, Nintendo 2DS, Nintendo 3DS.

Dostępna jest jeszcze jedna opcja, ale jest ona zarezerwowana dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego można bowiem wykupić także bezpośrednio w firmie ubezpieczeniowej, jako część polisy mienia firmowego. Jednak ten wariant może zostać wykorzystany przez przedsiębiorców, którzy używają konsoli w ramach pracy lub udostępniają ją swoim pracownikom.

Jaki zakres ochrony zapewnia ubezpieczenie konsoli?

Osoby, które zdecydowały się na zakup konsoli w sklepie sieci Saturn – na miejscu bądź za pośrednictwem sklepu internetowego, dostają możliwość wyboru dodatkowych produktów przedłużających gwarancję. Zostały one przygotowane w ramach współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym Warta w trzech wariantach: Komfort, Ochrona oraz Komfort & Ochrona. Ten trzeci, o najszerszym zakresie obejmuje szkody, które nastąpiły wskutek:

 • uszkodzenia lub zniszczenia,
 • awarii,
 • przepięcia,
 • kradzieży z włamaniem lub rabunku.

Ubezpieczyciel jest zobowiązany do dokonana naprawy, jeżeli dojdzie do awarii, przepięcia, uszkodzenia mechanicznego lub zniszczenia sprzętu lub do dostarczenia ubezpieczonemu karty podarunkowej Saturn Planet o wartości wymiany, o ile naprawa sprzętu okaże się nieelektroniczna. Pamiętaj również o tym, że rozliczenie za pomocą karty podarunkowej, będzie również możliwe w przypadku kradzieży konsoli.

Abonencie sieci Plus, którzy zdecydują się na kupno konsoli do gier, mogą ją objąć dodatkową ochroną w ramach usługi ubezpieczenia konsoli, tabletów, laptopów stworzonej we współpracy z PZU w trzech opcjach do wyboru: VIP Service, VIP Service + Przedłużona gwarancja oraz VIP Service + Przedłużona gwarancja + Uszkodzenie. Najszerszy zakres obejmuje:

 • usługi assistance, jeżeli dojdzie do awarii jeszcze w trakcie trwania gwarancji producenta – organizację i pokrycie kosztów transportu do i z punktu naprawczego raz zapewnienie priorytetowej naprawy,
 • usługi assistance, o ile dojdzie do awarii po gwarancji producenta
 • pokrycie kosztów związanych z naprawą uszkodzonej konsoli,
 • pokrycie kosztów wymiany w przypadku szkody całkowitej,
 • usługę assistance, czyli pokrycie kosztów naprawy oraz pokrycie kosztów wymiany w przypadku szkody całkowitej – jeżeli to do szkody dojdzie na skutek uszkodzenia, dewastacji lub zalania.

Zarówno Plus, jak i Saturn oferuje jedynie ubezpieczenie produktów fabrycznie nowych zakupionych w ich salonach sprzedaży.

Po polisę konsoli do gier nabytej w dowolnym miejscu najlepiej udać się na stronę portalu Nasza multiagencja. Za jego sprawą możliwe staje się ubezpieczenie konsoli wyjętej już na dobre z oryginalnego opakowania, jednak nie starsza niż 6 miesięcy. Nasza agencja we współpracy z niemiecką firmą ubezpiecza szkody, które powstały na skutek:

 • błędów obsługi,
 • upadnięcia, złamania, działania cieczy,
 • pożaru, uderzenia pioruna, wybuchu, implozji, przepięcia, indukcji, zwarcia,
 • wandalizmu,
 • wad konstrukcyjnych, materiałowych i produkcyjnych oraz błędów obliczeniowych, warsztatowych i montażowych po upływie 24-miesięcznego okresu ustawowej rękojmi
 • kradzieży, kradzieży z włamaniem, rozboju i grabieży.

Z jakimi kosztami wiąże się ubezpieczenie PlayStation?

Jako pierwszą weźmy pod uwagę konsolę Sony PlayStation4, która jest modelem najnowszej generacji i pod względem popularności wśród graczy oraz statystyk sprzedaży wygrywa ze swoim największym konkurentem – Microsoft XBOX ONE. Wersja podstawowa, czyli konsola plus jeden pad DualShock 4 kosztuje około 1500 zł.

Podsumowanie:

 • Konsolę do gier możesz objąć ubezpieczenie ruchomości domowych w ramach polisy mieszkaniowej,
 • Jeżeli bierzesz pod uwagę osobne ubezpieczenie samej konsoli, możesz skorzystać z przedłużonej gwarancji przy zakupie sprzętu lub z oferty serwisu,
 • W sklepie RTV/AGD dostajesz opcję ubezpieczenia tylko nowej konsoli, w Naszej multiagencji – nie starszej niż 6 miesięcy.

Możliwość komentowania jest wyłączona.