Ubezpieczenie drewnianego domu

Jak wybrać ubezpieczenie domku drewnianego?

Ubezpieczenie Domku DrenianegoDomy z drewna wróciły do łask. Od kilku lat stawia się ich coraz więcej. Drewno, to surowiec naturalny o wyjątkowych cechach. Pięknie się prezentuje, trzyma ciepło i izoluje przed chłodem. Pięknie pachnie i tworzy niepowtarzalny klimat. Wadą drewna jest łatwopalność. Ze względu na nią, nie wszystkie firmy oferują ubezpieczenia domów z konstrukcją drewnianą. Jak dobrze poszukamy, znajdziemy takie, które oferują tego typu ubezpieczenia za rozsądną cenę. Domy drewniane kosztują mniej i szybciej się je buduje. Ale czy ubezpieczenie ich jest tańsze od ubezpieczenia domów murowanych? Niestety nie. Nie tylko nie jest tańsze, lecz kosztuje więcej. Kosztuje więcej, ze względu na wspomniane wyżej większe ryzyko pożaru. Polisy ubezpieczeniowe dla budynków z drewna mogą kosztować nawet dwa razy więcej niż te dla budynków z betonu czy cegieł. Składka ubezpieczeniowa nieruchomości drewnianych wynosi mniej więcej 0,16% sumy ubezpieczenia. Składka ubezpieczeniowa domów murowanych jest dwukrotnie niższa. Możesz również ubezpieczyć domek letniskowy na działce rekreacyjnej tzw altankę na ogrodzie. Dom letniskowy możesz również ubezpieczyć od kradzieży.

Kalkulator Ubezpieczenia Domu Drewnianego

Ubezpieczenie domu z drewna

Nie wszystkie firmy ubezpieczeniowe żądają od właścicieli domów drewnianych tak wysokich składek, związanych z ryzykiem pożaru łatwopalnej konstrukcji. Tańszą polisę bez zwyżek oferuje firma Concordia. Podobną ofertę ma dla swoich klientów firma Compensa. Zwyżek nie stosuje się tu, jeśli dach domu nie jest wykonany z łatwopalnych surowców. Jeśli cały dom jest z drewna, klient otrzymuje indywidualną ofertę ubezpieczeniową, opartą na odrębnej wycenie. Zwyżki ze względu na klasę palności nie stosuje też firma  Szczecin.

Pamiętaj o Ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Każda oferta ubezpieczenia domu drewnianego i mieszkania wydaje się prosta, oczywista i korzystna. Powierzchowne zapoznanie się z poszczególnymi ofertami, nie daje podstaw do efektywnego porównywania ich ze sobą. Diabeł tkwi w szczegółach, dlatego przed podpisaniem umowy, warto zapoznać się z nimi. Szczegółowy opis każdej oferty znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia – OWU. Jest to zazwyczaj dość długi dokument w formie cienkiej książeczki. Książeczkę taką można otrzymać w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym lub znaleźć w sieci. Przeglądając OWU, trzeba sprawdzić, czy dana firma oferuje ubezpieczenie domów drewnianych od pożaru i innych zdarzeń losowych. Trzeba zagłębić się w szczegółowy opis likwidacji szkody. Tylko wtedy uniknie się rozczarowań i przykrych niespodzianek. Bardzo ważne są tak zwane wyłączenia odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej. Są to sytuacje, w których –ze względu na okoliczności, firma nie bierze odpowiedzialności ubezpieczeniowej za zaistniałą szkodę. Wyłączeniem takim, może być na przykład zaniedbanie, które doprowadziło do pożaru.

Możliwość komentowania jest wyłączona.