Ubezpieczenie dla sportowców

Ubezpieczenie Dla SportowcaSportowiec szczególnie powinien dbać o swoje bezpieczeństwo. W końcu podczas biegania, jazdy na rowerze, na łyżwach czy rolkach, może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji. Możemy doznać kontuzji, która będzie wymagała od nas długiego leczenia. Posiadają ubezpieczenie NNW, będziemy mogli uzyskać odpowiednie środki na leczenie. Warto zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, aby zawsze mieć dostęp do potrzebnych środków finansowych w razie kontuzji.

Ubezpieczenie NNW dla sportowców

Wykupując ubezpieczenie NNW, będziemy mogli zapewnić sobie pieniądze na pokrycie wydatków na leczenie czy rehabilitację po ewentualnej kontuzji. Otrzymamy z tego tytuły pieniądze w razie nieszczęśliwego wypadku, gdy może zdarzyć się podczas uprawiania sportu. Może to być na przykład zerwanie więzadeł czy skręcenie kostki. Dostajemy tyle, ile wynosi procentowa suma ubezpieczenia, dotycząca danego uszczerbku na zdrowiu. Każdy uszczerbek opisany jest w dwóch tabelach, które otrzymujemy, gdy wykupujemy konkretną polisę. Może to być stawka określona przez ubezpieczyciela lub zgodna z Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Ubezpieczenie daje więc ochronę w przypadku kontuzji, gdyż odszkodowanie umożliwia podjęcie efektywnego leczenia i rekonwalescencji.

Ubezpieczenie OC dla sportowców

Czasem, podczas uprawiania sportu, możemy również wyrządzić szkodę innym. Przede wszystkim, może to być na przykład podczas gry w piłkę, gdy niefortunnie kogoś kopniemy, co spowoduje złamanie nogi. Uprawianie sportu często wiąże się z ryzykiem wyrządzenia szkody innym osobom. Takie sytuacje mogą zdarzyć się również podczas jazdy na rowerze, gdy przejeżdżając ulicą, urwiemy komuś lusterko. Jeśli szkoda będzie wyrządzona z naszej winy, będziemy musieli za nią zapłacić. Posiadając ubezpieczenie, nie będziemy musieli za to płacić z własnej kieszeni.

Ubezpieczenie dostosowane do potrzeb

Każdy sportowiec ma inne oczekiwania i inne potrzeby. Dlatego, możliwe jest wykupienie polisy, która w pełni będzie dostosowana do indywidualnych potrzeb sportowca. Można wykupić ubezpieczenie, które obejmowało będzie ubezpieczenie sprzętu sportowego, zwrot kosztów rehabilitacji, dzienne świadczenie szpitalne, zwrot kosztów leczenia czy ubezpieczenie kosztów poniesionych na wypożyczenie sprzętu sportowego, gdy wypadek lub nagłe zachorowanie uniemożliwią skorzystanie z niego.

Warto również wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprez sportowych. Szczególnie, przyda się to osobom, które często biorą udział w płatnych zawodach.

Rozszerzeniem tej formy ubezpieczenia jest prywatne ubezpieczenie szpitalne.

Możliwość komentowania jest wyłączona.