Ubezpieczenie Cargo

Ubezpieczenia CargoUbezpieczenie Cargo najczęściej jest przystosowane one dla przedsiębiorców czyli producentów towarów oraz handlowców wszystkich branży. Dotyczy do zarówno eksporterów jak i importerów, których działalność opiera się na sprowadzaniu lub wysyłce towarów. Każda wysyłka towarów jest narażona na powstanie szkód wynikających z niezależnych od nas przeszkód. Umowa może być zawarta między ubezpieczycielem oraz osobami prywatnymi, które prowadzą działalność gospodarczą, osobami prawnymi oraz innymi jednostkami organizacyjnymi.

Jakie są korzyści zawarcia takiej umowy? Na samym początku należy zaznaczyć, że mamy do wyboru kilka typów umowy tak aby każdy klient miał jak największy wybór. Jakie koszty ponosi ubezpieczyciel? Przede wszystkim koszty wykorzystanych dóbr w celu ratowania mienia, zapobieżenie wystąpienia szkody czy też jej zminimalizowania. Dodatkowe koszty takie jak na przykład sprzątanie po szkodzie czy jej utylizacji w zależności od rodzaju umowy pokrywa ubezpieczyciel lub my.

Ubezpieczenie Cargo obejmuje różnego rodzaju ładunki (surowce, półprodukty, wyroby gotowe). Bagaże osobiste, zwierzęta, dzieła sztuki nie są objęte kosztami takiego ubezpieczenia.

Często z powodu wystąpienia sytuacji losowych niezależnych od nas takich jak na przykład deszcz, eksplozja, huragan, grad, powódź, pożar, rabunek czy wandalizm.

Możliwość komentowania jest wyłączona.