Ubezpieczenia dobrowolne – jakie warto kupić?

Ubezpieczenia dobrowolne – jakie warto kupić?

Obowiązkowe ubezpieczenie posiadanego pojazdu to wyłącznie pakiet OC. I na tym kończy się nasz obowiązek. Jednak ubezpieczyciele pragną zaoferować nam wiele innych form ubezpieczenia, które chronią nas przed dodatkowym zagrożeniem.

Co znajdziemy wśród ubezpieczeń dodatkowych?

Autocasco – ubezpieczenie autocasco (w skrócie AC) zabezpiecza nas przed wszystkim, np.: przed uszkodzeniem auta, zniszczenia, kradzieży. Ale nie ma co ukrywać – jest ono dość drogie i nie każdy decyduje się na jego zakup. Ubezpieczenie polecane jest dla posiadaczy nowych samochodów z racji na ich wysoką wartość i potencjalne koszty usuwania usterek. Warto także zabezpieczyć pojazd z tych najchętniej i najczęściej kradzionych.

Ubezpieczenie od kradzieży pojazdu – jest to uzupełnienie polisy autocasco. Ubezpieczenie odnosi się jednak tylko do ryzyka od kradzieży.

– jest to polisa autocasco w wersji mini. W skład tego pakietu wchodzi ubezpieczenie od ryzyka kradzieży, ubezpieczenie od uszkodzenia skutek stłuczki z innym samochodem lub zwierzęciem. Warto nabyć w sytuacji gdy bardzo często przemieszczamy się na trasie gdzie zwierzęta występują dość często.

Ubezpieczenie szyb – coraz częściej możemy spotkać się z sytuacją, że ubezpieczyciel nie chce wypłacić odszkodowania na wybite szyby. Dlaczego? Koszt takiej naprawy jest dość niski a ubezpieczyciele wprowadzają kwotę minimalną, od której rozpoczyna się odpowiedzialność ubezpieczyciela. Czasami jednak odszkodowania są wypłacane ale tracimy wtedy zniżki. A to nie opłaca się nikomu. Ubezpieczenie szyb w takiej sytuacji może okazać się bardzo przydatne.

Ubezpieczenie Assistance – w sytuacji gdy coś stanie się nam na drodze możemy liczyć na pomoc z zakresu technicznego i medycznego. Warto posiadać taka polisę. W ramach ubezpieczenia assistance możemy liczyć na bezpłatne holowanie oraz darmowy pojazd zastępczy. Polisa obejmuje także złomowanie pojazdu, usługi tłumacza a także nocleg.

Możliwość komentowania jest wyłączona.