Szybkie uzyskanie odszkodowania

Szybkie OdszkodowanieW dzisiejszych czasach na rynku ubezpieczeń działa mnóstwo firm ubezpieczeniowych a także multiagencji pośredniczących w podpisywaniu umów o ubezpieczeniu. Aby zdobyć i utrzymać klienta nie tylko muszą one oferować stawki na dobrym poziomie. Bardzo ważna jest także szybka i bezproblemowa obsługa. Zmianie ulega także system zgłaszania szkody i wypłacanie odszkodowania.

Aktualnie zgłaszanie szkody oraz jej likwidacja a także wypłata odszkodowania to pole bitwy o klienta. Niektóre towarzystwo oferują wypłatę odszkodowania bez oględzin auta w przypadku jeśli szkoda nie przekroczyła określonej w umowie sumy pieniężnej. Dzięki czemu sam proces wypłaty odszkodowania przebiega znacznie szybciej.

Proces likwidacji szkody może różnic się od tego czy ubezpieczenie było kupione w formie direct lub tradycyjnej W przypadku ubezpieczycieli Link4 i Liberty Direct rzeczoznawca kontaktuje się z nami i wspólnie uzgadniamy dogodny termin oględzin.  Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku posiadania umowy z PZU.

Wiele towarzystw tradycyjnych: HDI, Allianz, Compensa i InterRisk posiadają wiele placówek w całej Polsce gdzie musimy się kontaktować w sprawie szkody. Z kolei Liberty Direct umożliwia śledzenie procesu analizowania szkody poprzez Internet. Concordia oferuje nam linie telefoniczną, na której możemy dowiedzieć się szczegółów naszego zgłoszenia.

Wszystkie towarzystwo starają się usprawnić system zgłaszania szkody. Okoliczności jakie sprawiają, że nie uzyskamy odszkodowania zawsze zawarte są w OWU – Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Możliwość komentowania jest wyłączona.