Samochód zastępczy – PZU Szczecin

Samochód Zastępczy - PzuPZU inwestuje we flotę aut zastępczych. Grupa PZU zaczyna wzmacniać swoja pozycję na rynku ubezpieczeń i tworzy własną flotę pojazdów zastępczych. Do wypożyczalni pojazdów, z którymi współpracuje PZU trafi aż 300 pojazdów Toyota Auris, które są samochodami hybrydowymi.

Nowe samochody będą dostępne dla wszystkich klientów PZU, którym przydarzyła się szkoda i którzy potrzebują skorzystać z pojazdu zastępczego. Budowa nowej floty spowodowana jest chęcią sprostania wymaganiom klientów oraz podniesienie standardów w ubezpieczeniach komunikacyjnych.

Prezes PZU, Andrzej Klesyk, informuje, że nowe działania spółki maja tylko podnieść standardy i wyjść naprzeciw klientom. Dodatkowo, podaje, że jest to zgodne ze strategią PZU 2.0, w której jednym z głównych celów jest być jedna z najbardziej przyjaznych i nakierowanych na potrzeby klienta na rynku. PZU chce być pionierem i przodownikiem we wprowadzaniu nowych standardów w ubezpieczeniach komunikacyjnych. PZU chce iść w stronę innowacyjności.

„Jako pierwsza firma ubezpieczeniowa w Polsce, wprowadziliśmy bezpośrednią likwidację szkód jako jeden z dodatków do ubezpieczenia komunikacyjnego oraz wciąż monitorujemy sposób i satysfakcję likwidacji szkód komunikacyjnych. Staramy się wprowadzać takie produkty, które dadzą klientowi rzeczywistą korzyść. Najświeższą innowacja wprowadzoną do naszej oferty jest zakup hybrydowych samochodów , które oprócz swojej innowacyjności sa także wyjątkowo ekonomiczne.”- podaje prezes PZU

Zakup samochodów oraz stworzenie nowej floty pojazdów zastępczych jest elementem programu PZU Pomoc w ramach ,którego stworzona zostanie ogólnopolska sieć partnerskich wypożyczalni pojazdów, na bazie już istniejących wypożyczalni. Pojazdy, które zostały zakupione, trafia tylko do zaufanych partnerów PZU. Przede wszystkim pozwoli to na ustalenie jednej stawki za wypożyczenie pojazdu, co będzie korzyścią i dla klienta i ubezpieczyciela. Według ustaleń PZU dobowa stawka wypożyczenia pojazdu nie przekroczy 100 zł plus VAT. Aktualnie, ze względu na praktykę zawyżania stawek wypożyczenia pojazdów przez niektóre wypożyczalnie, firma PZU ponosi nieraz nawet 2-3 krotnie wyższe koszty niż te przez nich ustalone. A następnie przełożenie ma to na podwyższenie składek na ubezpieczenia OC.

Członek Zarządu PZU Tomasz Tarkowski podkreśla, że wszelkie działania PZU mają dać klientom komfort i pełną satysfakcję. Dodatkowo, ubezpieczyciel nadal poszukuje rozwiązań, które dadzą mu najwyższą jakość usług na rynku.

„ Wprowadzając flotę pojazdów hybrydowych chcemy zapewnić, że pojazd wypożyczany będzie utrzymany na wysokim poziomie oraz jego koszt będzie ustalony na podstawie stawek rynkowych. Ma to ogromna korzyść dla klienta, dzięki któremu ma gwarancję skorzystania z tak samo wysokich usług o tej samej cenie. Dla ubezpieczyciela przełoży się to na korzyści biznesowe.”

Dodatkowo, PZU przekazując klientowi pojazd opatrzony swoim logo, chce aby stał się on niejako ambasadorem PZU na rzecz drogowego bezpieczeństwa. Pojazdy opatrzone akcją „Kochasz? Powiedz Stop Wariatom Drogowym” zobowiązują niejako kierowców do bezpiecznej jazdy.

Nowa flota PZU Szczecin jest największa flotą pojazdów hybrydowych w Polsce. Co więcej, to pierwszy tak duży zakup pojazdów hybrydowych od producenta, firmy Toyota. Wybrany przez PZU pojazd jest pojazdem ekonomicznym i nowoczesnym. Pojazd zasilany jest akumulatorami niklowo- metalowymi oraz posiada dwa silniki- elektryczny oraz benzynowy o pojemności 1.8l. System prowadzenia samochodu jest tak skonstruowany, aby częściej wykorzystywać tryb elektryczny . Dodatkowo, pojazd posiada układ napędowy, który współpracuje z automatyczną, elektrycznie sterowana skrzynią biegów E-CVT. Dzięki zastosowaniu ekrany pokazującego przepływ energii w pojeździe, jego użytkownik może dużo bardziej efektywnie i ekonomicznie jeździć.

Jak podaje prezes Toyota Motor Poland, Jacek Pawlak, zakup akurat pojazdów hybrydowych przez firmę PZU to wyraz dużej troski o swoich klientów.

„Pojazdy hybrydowe to duża korzyść nie tylko dla firmy ubezpieczeniowej ale również dla klientów. Utrzymanie takiego pojazdu jest dużo niższe, co przynosi korzyści dla właściciela floty, a niskie spalanie przynosi duże korzyści dla klientów.”

Pojazdy Toyota Auris to przede wszystkim wygoda użytkowania, komfort, cichy tryb pracy i automatyczna skrzynia biegów. Wszystkie te cechy powinny być docenione przez klientów PZU. Pierwsza część pojazdów 120 sztuk samochodów Toyota zostanie dostarczonych do użytku w październiku tego roku, a kolejne 180 sztuk ma zostać dołączone w listopadzie i grudniu 2015 roku.

Wypadek? Kolizja? Potrzebujesz samochodu zastępczego? Skontaktuj się z nami:  

  • zadzwoń pod numer 570 33 44 55,
  • wyślij sms o treści POMOC i numer rejestracyjny pod numer 570 33 44 55– oddzwonimy i zaproponujemy organizację pomocy.

Zobaczymy jakie ubezpieczenie posiadasz i poinformujemy Cię o zasadach wynajmu pojazdu zastępczego. Zorganizujemy samochód zastępczy tej samej klasy, co ubezpieczony pojazd – nie wyższej jednak niż klasa D. Okres wynajmu pojazdu jest zależny od ubezpieczenia, które posiadasz. Jeśli Twój samochód został uszkodzony przez pojazd ubezpieczony w PZU – przed organizacją samochodu zastępczego koniecznie zgłoś nam szkodę z ubezpieczenia OC sprawcy.

Współpracujemy ze znanymi wypożyczalniami. Flota pojazdów zastępczych posiadanych przez naszych partnerów to ponad 5 000 samochodów w skali całego kraju, a ich wiek nie jest wyższy niż 3 lata.

Możliwość komentowania jest wyłączona.