PZU SA uratuje Nową Kompanię Węglową

8 września Rada Ministrów podejmie decyzję czy będzie możliwe wniesienie do Towarzystwa Finansowego Silesia części akcji państwowych spółek należących do PZU SA. Dzięki nim, ma udać się uratować Nową Kompanię Węglową.

Na wtorkowym spotkaniu ma zostać rozpatrzony wniosek o „o wyrażenie przez Radę Ministrów zgody na zbycie w trybie innym niż określony w art. 33 ust. 1 ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji poprzez wniesienie do Towarzystwa Finansowego Silesia Sp. z o.o. części należących do Skarbu Państwa akcji Spółek Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. w Warszawie, Powszechny Zakład Ubezpieczeniowy S.A. oraz PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., w zamian za objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym tej Spółki”.

Obecnie, Skarb Państwa posiada 35,18% akcji PZU. Akcje ubezpieczyciela w poniedziałek 7.09.2015 kosztowały 430 zł.

Jest zgoda. PZU SA wesprze TF Silesia

Rada Ministrów wyraziła zgodę na zasilenie TF Silesia przez PZU SA. Do Towarzystwa Finansowego Silesia wpłynie 863 523 akcji PZU SA o wartości nominalnej akcji 1 zł, co stanowi 1% kapitału zakładowego ubezpieczyciela. Dzięki tej pomocy, TF Silesia będzie mogła prowadzić spokojnie rozmowy finansowe z rynkiem w sprawie finansowania Nowej Kompanii Węglowej.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.