Praca za granicą a ubezpieczenie

Gothaer SzczecinPolisa dla pracujących za granicą. Tanie Ubezpieczenia przygotowało dla zarobkowych emigrantów specjalna ofertę. Dzięki odpowiedniej polisie, można będzie uniknąć wysokich kosztów leczenia w szpitalu sięgających nawet kilkadziesiąt tysięcy euro  jest to bardzo istotne, szczególnie jeśli mamy pracę za granicą  na niepewnych warunkach.  Anna Materny, dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer TU, podkreśliła, że warto zabezpieczyć się w sytuacji, gdy podejmujemy decyzję o pracy za granicą. Takim zabezpieczeniem może być polisa, która pokrywa koszty leczenia lub nieszczęśliwego wypadku.
Z ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że pod koniec 2014 r. poza krajem przebywało czasowo ponad dwa miliony Polaków. W związku z tym, zwiększa się zainteresowanie ubezpieczeniami dla wyjeżdżających oraz świadomość zalet takich rozwiązań. Te potrzeby próbuje zaspokoić Gothaer oraz inne towarzystwa ubezpieczeniowe jak PZU Generali oraz Link 4.

Gothaer proponuje, aby standardowy zakres KL (koszty leczenia za granicą) i NNW rozszerzyć o dodatkowe usługi. Najpopularniejsze to ubezpieczenie bagażu podróżnego na wypadek m.in. jego kradzieży lub zgubienia przez przewoźnika. Podróżujący do pracy za granicą wykupują również usługę assistance, która pokrywa np. koszt podróży do kraju, jeżeli okoliczności zmuszą nas do wcześniejszego powrotu. Powinnyśmy również zaopatrzyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która obejmuje każdego, kto posiada ubezpieczenie zdrowotne w NFZ. Karta EKUZ posiada wiele zalet.

Przede wszystkim jest bezpłatna i umożliwia korzystanie z publicznej opieki zdrowotnej w państwach UE na takich samych warunkach jak obywatele danego kraju. Oczywiście, posiada pewne ograniczenia. Po pierwsze, EKUZ działa tylko w państwach europejskich. Po drugie, każdy kraj posiada własne zasady i kryteria udzielania świadczeń medycznych, dlatego trzeba je skonfrontować z naszymi realiami i sprawdzić co nam przysługuje za darmo, a co nie. Po trzecie, EKUZ nie zapewnia pokrycia takich kosztów jak transport medyczny do Polski, transport zwłok czy inne dodatkowe opłaty za leczenie, a także prywatnych wizyt w niepublicznych placówkach zdrowia. Warto o tych aspektach pamiętać.

Możliwość komentowania jest wyłączona.