Polisy turystyczne coraz bardziej popularne

Polisa TurystycznaCoraz więcej osób wyjeżdżając samodzielnie na wakacje decyduje się na wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Turyści decydują się w dodatku na zakup coraz droższych, a tym samym lepszych polis. Magdalena Oszczak, ekspert AXA podaje, że ubezpieczenia turystyczne wycenia się na około 300 mln zł. Ta liczba wzrasta co roku o kilka procent. Samo AXA obserwuje znaczny wzrost sprzedaży takich polis. W szczególności w okresie czerwiec – lipiec i styczeń – luty, kiedy najczęściej udajemy się na wypoczynek.

Zwiększona liczba wykupowanych ubezpieczeń turystycznych oznacza wzrastającą świadomość podróżnych, którzy chcą się dodatkowo zabezpieczyć. Z badań Mondial Assistance wynika, że 67% osób z 15 mln planujących tegoroczne wakacje deklarowało chęć zakupu polisy turystycznej. Co roku decyduje się na to coraz więcej podróżujących. Wpływ na to może mieć rosnąca popularność wyjazdów na własną rękę.

Warto również podkreślić, że turyści decydują się na wykupowanie coraz droższych polis. W 67% przypadków są to ubezpieczenia na powyżej 30 tys euro. Zdarzają się również ubezpieczenia na 100 i 150 tys euro. Wynika to z większej świadomości wysokich kosztów leczenia, jakie obowiązują za granicą.

Możliwość komentowania jest wyłączona.