Podatek Religi wraca!

Wzrost Cen OcKierowcy zapłacą drożej za ubezpieczenie OC w 2016 roku. Ministerstwo Zdrowia rozpoczyna prac nad ponownym wprowadzeniem tzw. podatku Religi. Pieniądze z tego podatku mają być przeznaczone na leczenie ofiar wypadków drogowych w publicznym systemie ochrony zdrowia.
Zapowiedź wprowadzenia podatku Religi, który został jakiś czas temu ogłosił wiceminister zdrowia Piotr Gryza. Podatek funkcjonowała w latach 2007-2008 i wynosił 12% składki z każdego OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.Oznacza to, że ceny ubezpieczeń OC pójdą w górę, tak jak było to w podanych wyżej latach.

Obecny zabieg jest wskazany, ponieważ obecnie segment tych ubezpieczeń przeżywa kryzys. Dalsze prowadzenie niskich stawek ubezpieczeń, może zakończyć się tragicznie. Niestety, ale jest również druga strona medalu. Jeśli ceny OC pójdą mocno do góry, kierowcy nie będą już tak chętni do nabywania tych ubezpieczeń. W takiej sytuacji, więcej będą musieli płacić uczciwi kierowcy. Warto wspomnieć, że gdy podatek obowiązywał po raz pierwszy, to w ciągu niecałego roku jego funkcjonowania do Narodowego Funduszu Zdrowia trafiło 800 mln zł. Podatek został wycofany, ponieważ pojawiał się problem z powiązaniem ofiar ze sprawcami wypadków sprawiły, co powodowało, że w efekcie większej ilości pieniędzy nie udało się odzyskać.

Możliwość komentowania jest wyłączona.