Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym

Polisa OC przydatna we wszystkich aspektach żOc W Życiu Prywatnymycia codziennego. Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś zalać sąsiada z dołu czy nasze dziecko wybiło szybę w samochodzie znajomego. W takich sytuacjach uratuje nas polisa OC. Obejmuje ona szkody wyrządzone osobom trzecim. To co jest w niej dobre to to, że chroni nie tylko osobę, która wykupiła polisę, ale także jej najbliższych. OC przez większość osób kojarzona jest z ubezpieczeniem, które musi wykupić kierowca samochodu. Tymczasem, polisa OC jest również formą ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, które mogą zdarzyć się w naszym codziennym życiu.

Zdecydowanie, dzięki niej możemy uchronić się przed pogrążeniem się finansowym w przypadku, gdy zalejemy sąsiada czy wyrządzimy komuś jakąś inną krzywdę, która wiązała się będzie ze stratą finansową. Warto również dodać, że polisę OC można połączyć na przykład z polisą mieszkaniową, dzięki czemu ubezpieczenie będzie nas znacznie mniej kosztowało.

Kiedy OC się nam przyda?
Polisa przyda się w sytuacjach, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Takimi sytuacjami są zalanie czyjegoś mieszkania, wybicie szyby, pogryzienie nieznajomego przez naszego psa czy uszkodzenie rzeczy należącej do osoby trzeciej. Umowa, którą podpisujemy obejmuje również sytuacje, w których potrącimy kogoś i musimy wypłacić odpowiednie odszkodowanie z tego tytułu.

Co jest ważne podczas kupowania polisy OC?
Decydując się na polisę OC musimy o kilku rzeczach pamiętać. Przede wszystkim, powinniśmy wybrać odpowiednią sumę gwarancyjną czyli maksymalną wartość odszkodowania, które wypłaci ubezpieczyciel poszkodowanej osobie. Dzięki temu, będziemy mieli pewność, że nie będziemy musieli nic wykładać z własnej kieszeni. Należy również zwrócić uwagę na zakres ochrony, którą gwarantuje ubezpieczenie. Im szersza jest lista rzeczy, od których jesteśmy ubezpieczeni, tym lepiej dla nas i tym pełniejsze jest takie ubezpieczenie. Warto również dokładnie zapoznać się z listą rzeczy, z których ubezpieczyciel jest wyłączony i za które nie zapłaci, gdy wydarzy się dana sytuacja. Zazwyczaj, takimi sytuacjami są te, które wykonujemy pod wpływem alkoholu. Ubezpieczyciel z tytułu polisy OC nie chroni również naszych działań związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, tych które wykonujemy w pracy.

Co mówią eksperci?
Anna Materny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer TU S.A uważa, że osoba decydująca się na polisę OC w życiu prywatnym bardzo dużo zyskuje czy minimalnym nakładzie finansowym. Oczywiście, to czy zyskamy na takiej usłudze zależy od tego, czy wybierzemy dobrą i korzystną dla siebie polisę. Składki roczne na taką polisę wynoszą od kilkunastu złotych wzwyż, w zależności od zakresu polisy. Zdecydowanie jest to niewielki koszt w porównaniu do tego, co musielibyśmy zapłacić gdybyśmy zalali mieszkanie sąsiada czy uszkodzili jego samochód.

Możliwość komentowania jest wyłączona.