OC już idzie w górę

Cena Ubezpieczneia OcZgodnie z przewidywaniami i zapowiedziami  ceny OC idą w górę. A to dopiero początek. Jednak, nie oznacza to, że wszystkie towarzystwa już podwyższyły ceny OC. W niektórych możemy nadal liczyć na stawki z 2015 roku. W naszej multiagencji ubezpieczeniowej Tanie Ubezpieczenia znajdziemy najlepszą ofertę dopasowaną dla każdego klienta. Wzrost stawek OC jest spowodowany okresem, gdy były one mocno zaniżane. Taka sytuacja spowodowała potężne starty w tym segmencie, oraz nowym podatkiem bankowy wprowadzonym przez nowy rząd. Straty po trzech kwartałach 2015 roku na samym rynku ubezpieczeń OC wyniosły 580 mln zł. Niestety, w takiej sytuacji, zakłady ubezpieczeniowe zmuszone są do podwyższania składek, aby nie zbankrutować. Poza ty, gdyby nie podwyższenie składek, ubezpieczyciele nie byliby w stanie pokrywać wszystkich zobowiązań z tytułu OC w tym wynajem auto zastępcze z oc sprawcy kolizji.

Powraca również pomysł na ponowne wprowadzenie podatek  Religi, minister zdrowia, Konstanty Radziwiłł chce przywrócić od przyszłego roku podatek Religi. Pieniądze z takiego podatku, były doliczane do obowiązkowych polis OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Przeznaczone byłyby na leczenie ofiar wypadków komunikacyjnych. Resort zdrowia planuje, że stawka podatku będzie wynosić 6% ceny ubezpieczenia.

Z grudniowego zestawienia wynika, że Link4 jest liderem w sektorze najtańszych i najbardziej korzystnych dla klienta polis. W pozostałych zestawieniach zwyciężyły te same towarzystwa co w poprzednim miesiącu. Grudniowe zestawienie objęło cztery kategorie: ubezpieczenia OC, pakiety OC+NNW, pakiety OC+AC oraz pakiety OC+AC+NNW. W grudniu 2015 r. każde z porównywanych towarzystw ubezpieczeń znów zostało ocenione w skali od 0 do 5 punktów. Otrzymanie oceny 0 oznacza, że ubezpieczyciel nie spełniał wymogów.

W minionym roku żaden ubezpieczyciel nie uzyskał skrajnych wyników punktowych (0 lub 5 pkt.). W grudniu ub.r. najwięcej punktów zebrały następujące towarzystwa:

  • You Can Drive (marka Ergo Hestia) – 4,18 punktu w rankingu OC
  • Link4 – 3,93 punktu w rankingu OC+NNW
  • Liberty Ubezpieczenia – 4,49 punktu w rankingu OC+AC i 4,59 punktu w rankingu OC+AC+NNW.

Firma Link4 po listopadowym spadku, odzyskała pierwsze miejsce w rankingu OC+NNW kosztem AXA Direct. W pozostałych kategoriach zwyciężyły te same zakłady ubezpieczeniowe co miesiąc wcześniej.

Ostatnie pozycje zajęli ubezpieczyciele, którzy często lokują się w dolnej części tabel rankingowych, czyli Gothaer i Ergo Hestia. Ciekawie prezentuje się ubezpieczenie You Can Drive, który zajmuje wysokie pozycje rankingowe. Jest to zaskoczenie, ponieważ jest ono jeszcze mało znana. Z kolei pozostałe ubezpieczenia oferowane przez Ergo Hestię zdobywają znacznie mniej punktów.
Interesujące są również wyniki z czwartego kwartału 2015 r. Po ich przeanalizowaniu okazuje się, że najwięcej punktów w poszczególnych kategoriach otrzymały następujące firmy:

  • You Can Drive (Ergo Hestia) – 12,83 na 15 punktów możliwych do uzyskania w trzech rankingach OC
  • AXA Direct – 12,15 na 15 punktów możliwych do uzyskania w trzech rankingach OC+NNW
  • Liberty Ubezpieczenia – 13,62 na 15 punktów możliwych do uzyskania w trzech rankingach OC+AC
  • Liberty Ubezpieczenia – 13,54 na 150 punktów możliwych do uzyskania w trzech rankingach OC+AC+NNW.

Możliwość komentowania jest wyłączona.