Jaki samochód kupić aby OC było najtańsze

Najtańsze Oc Dla SamochoduJakie auto kupić, aby płacić najmniej za ubezpieczenie OC? Przewidujesz nabycie pojazdu? Rozpatrujesz koszty powiązane z jego utrzymaniem? Decydując się na kupno samochodu, weź pod uwagę ceny polis ubezpieczeniowych. Różnice pomiędzy osobnymi markami mogą sięgnąć niekiedy kilkuset złotych! Jaki więc samochód zakupić by zapłacić za polisę odpowiedzialności cywilnej najmniej? Cena polisy odpowiedzialności cywilnej jest zależna od wielu składników. Ustalając wysokość umowy bierze się pod uwagę między innymi wiek i doświadczenie posiadacza samochodu, miejsce zamieszkania plus markę i model samochodu. Okazuje się, iż to ostatnie ma istotny wpływ na cenę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

Jakie są najtańsze samochody do ubezpieczenia?

Jaki model kupić, ażeby płacić najmniej? Najtańsze auta do ubezpieczenia to.. Jak wynika z danych naszej porównywarki OC/AC z ostatnich lat, średnie opłaty polis OC mogą dużo różnić się zależnie od marki samochodu. Z analiz zrealizowanych na ponad 320 tys. kalkulacji następuje, że najtańszą składkę zapłacą właściciele samochodów marki Suzuki i to właśnie oni znaleźli się na samym szczycie rankingu z najniższą średnią stawką polisy odpowiedzialności cywilnej z średnią składką około 620 zł. Przyjmuje się, że autami marki Suzuki kierują mniej zuchwali kierowcy, z tej przyczyny ich szkodowość ustalona jest na względnie niskim poziomie. Nie bez znaczenia pozostają w tym wypadku dane techniczne auta – Suzuki znane jest z produkcji małych, miejskich pojazdów zaopatrzonych w nieduże silniki.

Niedługo za nimi plasuje się Chevrolet i Kia. Względnie niskie stawki polisy OC towarzystwa ubezpieczeniowe proponują również właścicielom Skody i Toyoty. Z kolei właściciele samochodów cieszących się największą popularnością – Volkswagen lub Opel – będą musieli płacić niewiele więcej od tych kierujących pojazdem marki Suzuki. Ranking, co z pewnością nie jest zaskoczeniem, zamykają szybkie, sportowe pojazdy – Audi i BMW. Właściciele tych drugich muszą liczyć się z opłatami polis OC na poziomie 1000 zł.Jak widać różnice te są duże, a mogą nadal na dodatek powiększać się, kiedy zabezpieczenie zakupuje osoba bez wypracowanych zniżek i z małym doświadczeniem za kółkiem.

Od czego zależna jest składka ubezpieczenia OC?

Tak jak dla poniektórych szczegółem decydującym o doborze konkretnego auta, są opłaty związane z jego utrzymaniem, tak dla TU typ auta jest ważnym faktorem mającym działanie na wysokość polisy z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Pojemność silnika, rodzaj paliwa bądź ilość drzwi – wszystko to będzie miało wpływ na wielkość obowiązkowej składki OC. To w samej rzeczy nie wszystko. Tak jak napomykaliśmy na początku, istotne znaczenie ma także wiek i doświadczenie posiadacza auta. Zasada jest prosta – im większe masz doświadczenie za kierownicą, tym mniejsze OC zapłacisz. Na dodatek, z każdym okresem bezkolizyjnej jazdy, dostajesz wyższe bonifikaty w towarzystwie ubezpieczeniowym.

Ponadto towarzystwa przeprowadzają własne statystki kolizji i kradzieży, na na bazie jakich konstruują obraz pojazdów w największym stopniu narażonych na przeróżne zdarzenia. Ci, jakich auta są w gronie tych o największej szkodowości, zapłacą najwięcej. Nie bez znaczenia jest też wiek samochodu. Jeśli więc rozpatrujesz nabycie pojazdu i zastanawiasz się czy lepiej zainwestować w nowszy model czy ten z wielkim przebiegiem pamiętaj, iż im samochód młodszy, tym składka odpowiedzialności cywilnej będzie mniejsza. Analogicznie wygląda sprawa przebiegu pojazdu – ten mówi za to o stopniu wyeksploatowania auta. Uznaje się, że z każdym pokonanym metrem, prawdopodobieństwo naruszenia samochodu wzrasta. Zważywszy na to – razem ze wzrostem ryzyka, rośnie załata za polisę. Na wielkość polisy odpowiedzialności cywilnej wpłynie ponadto pojemność silnika. Najmniejsze polisy odpowiedzialności cywilnej uzyskają z pewnością posiadacze marek, które nie mogą rozwinąć wysokiej, ryzykownej prędkości. Na koniec coś dla miłośników tuningu. Wydawałoby się, iż dla tanie ubezpieczenia OC Szczecin, ten nie ma jakiegokolwiek znaczenia. Natomiast niektóre towarzystwa , mogą odmówić ukazania oferty dla pojazdów polepszonych na własną rękę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.