Jak wybrać dobre ubezpieczenie OCP

Jak kupić dobre i tanie ubezpieczenie OCP nie wiesz to jest  proste ! Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika jest dla niego niezwykle istotne. Dzięki zabezpieczeniu interesów klienta, a przede wszystkim ochronie przed wysokimi kosztami, pokrytymi z własnej kieszeni, ubezpieczenie musi być kompletne i odpowiadać potrzebom przewoźnika. Jak jednak spośród tylu dostępnych na rynku wybrać to najlepsze i ocenić jaka polisa jest dobra?

Podstawowe elementy

Podstawowymi elementami, tworzącymi dobra polisę OCP możemy nazwać przede wszystkim dobra, wystarczająco wysoka sumę gwarancyjną. Suma gwarancyjna, bardzo często występująca w formie łączonej na jedno i wszystkie zdarzenia, jest bardzo słabym zabezpieczeniem. Po wystąpieniu szkody, suma gwarancyjna dość szybko zostaje wyczerpana, przez co przewoźnik pozostaje praktycznie bez jakiejkolwiek ochrony. W takiej sytuacji przewoźnikowi pozostaje albo wykupienie dodatkowej polisy lub pokrycie kosztów napraw z własnej kieszeni. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie polisy o wysokiej sumie gwarancyjnej.

Kolejnym mającym duże znaczenie elementem jest udział własny w polisie czyli franszyza. Udział własny powinien być określony kwotowo, nie procentowo. Jest to sytuacja bardziej korzystne dla klienta, ponieważ za szkodę o wysokości 200 tysięcy euro, przy zapisie kwotowym zapłaci 1000 euro, a przy zapisie procentowym- 10 % czyli aż 20 000 euro. Należy pamiętać, że w przypadku małych szkód, kwoty określone kwoto mogą być nieproporcjonalnie wysokie, jednak w przypadku wysokich kosztów naprawy szkody, może być to zbawienne dla przewoźnika.

Ostatnim elementem, na jaki warto zwrócić uwagę przy wyborze, są procedury weryfikacji i likwidacji szkód w kraju oraz za granicą. Jest to szczególnie istotne w sytuacji gdy przewoźnik realizuje także zagraniczne zlecenia. Pozwala to na uniknięcie niespodziewanych kłopotów i dużo wyższych kosztów naprawy szkód za granicą.

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.