Gothaer – ubezpieczenie mieszkań i domów

Ubezpieczenie MiszkaniaGothaer, jedna z wiodących ubezpieczalni w Polsce, przygotowała raport dotyczący wysokości szkód powstałych w mieszkaniach. Według szczegółowych wyliczeń, wysokość szkody jest pięciokrotnie wyższa niż opłacana przez klienta składka. Co więcej, w przypadku ubezpieczeń turystycznych, kwota ta może być nawet dziesięciokrotnie wyższa niż bazowa kwota polisy!

– Są dwie najczęstsze przyczyny decyzji o rezygnacji z ubezpieczenia dobrowolnego. Pierwsza wynika z chęci zaoszczędzenia i przekonania, że polisa jest droga. Druga to brak wiedzy na temat dostępności i oferty różnego rodzaju polis dostępnych na polskim rynku. W Polsce, w porównaniu do krajów zachodnich, takich jak Niemcy czy Austria, wciąż jeszcze niewiele osób decyduje się na dodatkowe zabezpieczenie mieszkania czy siebie i swojej rodziny na przykład podczas wyjazdu urlopowego, choć z roku na rok odsetek świadomych Polaków rośnie – mówi Anna Materny, dyrektor Biura Ubezpieczeń Detalicznych w Gothaer TU.
Raport Gotaher pokazuje, że ceny ubezpieczeń są naprawdę niskie w porównaniu do kosztów naprawy szkód czy pobytu w szpitalu za granicą. Średnio ubezpieczenie mieszkania wynosi od 75 do 125 zł, a pokrycie nawet małej szkody to koszt rzędu 1300-1500 zł! Kwota jaką trzeba zapłacić wykupując ubezpieczenie jest znikoma w porównaniu do kosztów jakie należy ponieść w przypadku szkody. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku ubezpieczeń NNW, którego roczna polisa kosztuje do 400 zł, a wypłacane świadczenia, w zależności od stopnia szkody, wynoszą nawet 3-4 tysiące złotych. Dysproporcja w przypadku takich wartości jest naprawdę znacząca. Osoby wyruszające w podróż za granicę także powinny pomyśleć o polisie turystycznej, której koszt to około 100-120 zł, a świadczenia średnio wypłacane są w kwotach 1000 zł.
– Oczywiście każdemu z nas zależy na jak najszerszej ochronie, ale do wyboru odpowiedniego ubezpieczenia warto podejść spokojnie i wybrać tylko te elementy, które faktycznie mogą się przydać. Na przykład mieszkając w dużej i bezpiecznej odległości od rzeki, możemy śmiało zrezygnować z ochrony na wypadek powodzi – podkreśla Anna Materny.
Gothaer radzi aby zastanowić się nad wykupieniem dodatkowych polis i uniknąć w przyszłości wielokrotnie wyższych wydatków w stosunku do opłacanych składek.

Możliwość komentowania jest wyłączona.