Generali osiąga założone cele szybciej niż zakładano

Grupa Assicurazioni Generali SpA, do której należy Generali, ogłosiła, że już w maju 2015 roku ogłosi nową strategię działania. Jest to spowodowane szybszym niż się spodziewano osiągnięciem celów założonych poprzednio. Dzięki pozbyciu się aktywów, które nie były bezpośrednio związane z podstawową działalnością, Towarzystwo osiągnęło swoje cele dużo szybciej. Już teraz ubezpieczyciel spodziewa się zwrotu na kapitale w wysokości aż 13% do końca roku, co jest terminem o rok szybszym niż się spodziewano.
– Następny plan będzie całkiem inny, ponieważ nie będzie skoncentrowany na obrocie, a na działalności i klientach – zapowiedział dyrektor generalny Mario Greco.

Od momentu przejęcia stanowiska dyrektora generalnego przez Mario Greco w 2012 roku, Generali pozyskało ponad . 4 mld euro ze sprzedaży działu reasekuracji w USA, spółek meksykańskich oraz szwajcarskiego działu zarządzania aktywami grupy BSI. Dzięki postawionym celom wzmocnienia pozycji finansowej udało się osiągnąć te i inne cele dużo szybciej.

 Będziemy inwestować, będziemy się rozwijać, ale nie planujemy robić tego przez akwizycje – zapewnił Greco.
Grupa Generali jest także właścicielem 38,5% udziałów Ingosstrakh Insurance- rosyjskiej firmie ubezpieczeniowej, które są niejako zabezpieczeniem przyszłości firmy.

Rosja jest potencjalnie dużym rynkiem dla usług finansowych, z ubezpieczeniami włącznie, ale nie jest to rynek bardzo otwarty – powiedział Greco.

Możliwość komentowania jest wyłączona.