Allianz wyrusza na zagraniczne rynki

Samochód Zastępczy Allianz SzczecinRobert Hoerberg zapowiedział, że TFI Allianz planuje poszerzenie oferty firmy o 20 funduszy z całego świata. Firma złożyła specjalne wnioski do Komisji Nadzoru Finansowego z prośbą o zaakceptowanie stworzenia trzech produktów mieszanych, a także funduszu europejskich spółek dywidendowych oraz obligacji rynków wschodzących. TFI Allianz planuje również stworzyć fundusze inwestycyjne z różnych klas aktywów na rynkach wschodnich, w USA i Europie. Ponadto, ma się rozszerzyć również portfel samego towarzystwa o kilka nowych strategii alternatywnych. Dzięki temu, oferty TFI Allianz będą bardziej odporne na wahania koniunktury i będą w stanie przynosić zyski nawet podczas spadków.

Podczas 274 posiedzenia Komisji Nadzoru Finansowego, które odbyło się 8 września jednogłośnie wyrażono zgodę na powołanie Veita Stutza na stanowisko prezesa  Allianz Polska i TU Allianz Życie.

Tym samym, zakończyły się spekulacje na temat tego, kto będzie piastował to ważne stanowisko po tym jak 11 lutego z funkcji prezesa zrezygnował Witold Jaworski. Dotychczas zastępował go właśnie Stutz jako wiceprezes TUiR Allianz Polska oraz TU Allianz Życie Polska. Veit Stutz jest absolwentem zarządzania na Uniwersytecie Ludwika Maksymiliana w Monachium oraz studiów MBA w Instituto de Empresa w Madrycie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.